Sercowe sprawy w CN Experyment

10 Sty

Centrum Nauki EXPERYMENT w ramach cyklu „Wykłady z dowodem” zaprasza 15 stycznia o godz. 17.00 do Sali Kinowej na kolejne fascynujące spotkanie dotyczące tematu zdrowia.

Podczas otwartego wykładu „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca” będzie się można dowiedzieć, jak zapobiegać chorobom układu krążenia oraz jakie działania i zasady zdrowego trybu życia są polecane przez światowych ekspertów w dziedzinie medycyny, kto znajduje się w grupie ryzyka i kiedy należy przeprowadzać badania profilaktyczne.

Wykład poprowadzi Kamila Grot–Wołoszka, lekarka w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych, od 3 lat pracująca na oddziale kardiologii, gdzie zajmuje się pacjentami obciążonymi chorobami serca takimi jak: zawały serca, niewydolność krążenia czy nadciśnienie tętnicze.

Polecamy wykład każdemu, kto chce poznać proste zasady dbania o swoje serce. Słuchacze dowiedzą się, skuteczność których metod jest potwierdzona przez lekarzy, czy naukowcy rzeczywiście zalecają tran i kawę oraz – jak ważna jest regularna aktywność fizyczna w naszym życiu. Choroby układu krążenia dotykają także młode i aktywne osoby, więc warto pamiętać, że czasem niewielka zmiana może przynieść ogromny efekt dla poprawy stanu zdrowia. Nasza prelegentka interesuje się zdrowym stylem życia, zagadnieniami związanymi z dietą i sportem. Przekaże Państwu kilka wskazówek dla zdrowego stylu życia, byście nie mieli okazji do spotkania z nią na oddziale – zachęcają organizatorzy. I dodają: – Do udziału w wykładzie zapraszamy młodzież i dorosłych.Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.