Rusza Szlachetna Paczka

21 Lis

„W skrajnej biedzie żyje w Polsce tyle samo ludzi, ile mieszka w Warszawie. Nie stać ich na realizację nawet tych potrzeb, których niezaspokojenie prowadzi do biologicznego wyniszczenia – czytamy w „Raporcie o biedzie 2017”. Nie trzeba nikogo przekonywać, że pomaganie słabszym i biedniejszym jest szlachetne. Zbliżające się Święta są świetną okazją, by zatrzymać się, rozejrzeć wokoło i pomóc zmienić te zatrważające dane. Jak to zrobić? Na przykład przyłączając się do Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce oraz unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na tak dużą skalę. Projekt działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Tylko w 2017 r. do programu pomocy Szlachetnej Paczki włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł. Z kolei Akademia Przyszłości zapewniła wsparcie ponad 2300 podopiecznym. W ramach Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości działa 13,5 tys. wolontariuszy.

W Gdyni, w tegorocznej 18. edycji, bierze udział już ponad pięćdziesięciu aktywnych wolontariuszy, których zadaniem jest dotarcie do rodzin, z niezależnych od siebie przyczyn, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Liczba wolontariusz wciąż rośnie.

W Gdyni mamy 4 rejony: Gdynia Śródmieście, Gdynia Chylonia, Gdynia Witomino/Mały Kack oraz Gdynia Obłuże, Oksywie, Babie Doły, które prowadzą 4 wspaniałe liderki. W rejonach aktualnie działa już 58 wolontariuszy, którzy aktywnie odwiedzają potrzebujące rodziny. Jeśli ktoś czuje potrzebę, aby dołączyć do naszego zespołu serdecznie zapraszamy. Zgłosić się można poprzez stronę superw.pl – mówi Aneta Kalinowska, Koordynator Regionalny Gdynia – Sopot „Szlachetnej Paczki”.

Do bazy Paczki trafiają tylko te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz pomoc w ramach Paczki będą wsparciem na drodze do samodzielności. 17 listopada zostanie otwarta baza rodzin na stronie www.szlachetnapaczka.pl, gdzie można zapoznać się z ich historiami oraz potrzebami. W związku z tym, że wolontariusze będą odwiedzać rodziny do końca listopada, baza będzie się powiększać.

Na chwilę obecną otrzymaliśmy około 150 zgłoszeń rodzin, które odwiedzamy. Bazę rodzin wstępnie otwieramy już w sobotę, 17 listopada. Od tego momentu można wybierać rodzinę, którą chce się wesprzeć. Nie oznacza to jednak, że zakończyliśmy pozyskiwanie Historii Rodzin. Do końca listopada wciąż można je zgłaszać – tłumaczy Aneta Kalinowska, Koordynator Regionalny Gdynia – Sopot „Szlachetnej Paczki”.

Ostateczny wybór rodziny będzie możliwy najpóźniej do 7 grudnia. Finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. weekend cudów odbędzie się 8-9 grudnia. To wtedy darczyńcy dostarczą do magazynów paczki, które następnie zostaną przekazane rodzinom w potrzebie.

Wspomóc ten wyjątkowy i bardzo potrzebny projekt można też na wiele innych sposobów, m.in.: poprzez jednorazowe lub regularne wpłaty na konto kampanii, poprzez ufundowanie wybranemu dziecku indeksu w Akademii Przyszłości, zbiórkę na Facebooku, licytację dzieła sztuki, kupno produktu ze sklepu Lubię Ludzi czy wysłania smsa.

Fot. tyt.: Rusza magia Szlachetnej Paczki // fot. materiały prasowe // A.Ozga-Woźnica.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.