Rusza najnowsza atrakcja Gdańskiej Organizacji Turystycznej

28 Lip

W sobotę 29 lipca 2017r., do dyspozycji turystów i mieszkańców zostanie oddana najnowsza atrakcja Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Mowa o grze: „Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu”. Zadaniem graczy jest odnalezienie zaginionego w czasie wojny artefaktu – cennego, francuskiego zegara. Podczas Jarmarku Św. Dominika zaplanowano dodatkowe akcje promocyjne dotyczące gry.

Aby zagrać w grę wystarczy posiadać telefon (smartfon) z systemem Android lub iOS. Należy skierować się do Gdańskiego Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29) gdzie otrzymamy specjalne zaproszenie i upominek oraz jeśli chcemy, wyjaśnienie zasad.

Następnie ściągamy aplikację Questy VisitGdansk i wybieramy grę „Śladami Plentego. Gmerk ukryty w Ratuszu”. Potem udajemy się do Ratusza Głównego Miasta, gdzie zaczyna się przygoda. Uwaga! Aby zagrać, należy zakupić bilet wstępu do Ratusza. Wstęp z Kartą Turysty GOT (pakiet Zwiedzanie lub Rodzina i Zabawa) jest bezpłatny.

Można także rozpocząć grę bezpośrednio w Ratuszu Głównego Miasta, gdzie znajdą się ulotki z informacjami o grze. Wystarczy smartfon oraz aplikacja i gra (oraz ew. bilet wstępu do Ratusza).
Akcja gry osadzona jest w roku 1970, a gracz używając podpowiedzi, wysłuchując co do powiedzenia mają wirtualne postacie i rozwiązując zagadki logiczne, musi odnaleźć artefakt. Jeśli tak się stanie – wygrywa.

Zarys fabularny gry:
Rok 1944
Po zakończonej inwentaryzacji Gdańskich dzieł sztuki, rozpoczyna się ich ewakuacja i ukrywanie, w obawie przed nalotami.
Szybciej, szybciej! Kolejny artefakt trzeba wywieźć z Gdańska. Po raz kolejny nad miastem rozlega się przeciągłe wycie syreny, oznajmiającej następny rajd bombowy….

Rok 1970
Nie wszystkie ukryte artefakty udało się odnaleźć po wojnie. Jednym z nich jest wspomniany już zegar, który zaginął na jednej z pomorskich wsi. Do pomocy zostaje zaangażowany wybitny naukowiec i poszukiwacz skarbów – Ludwik Plenty. Problem w tym, że krótko po rozpoczęciu poszukiwań Plenty znika. Szybko okazuje się, że chętnych do odnalezienia skarbu jest więcej niż mogło się wydawać…

Tu do akcji wkraczasz Ty
Słuchaj co mają do powiedzenia bohaterowie zagadki. Odnajduj ukryte symbole i łam szyfry. Unikaj podejrzliwej Milicji. A nade wszystko uważaj! Nie każdy jest tym, kim się wydaje…

Apoteoza

Szczegóły na: visitgdansk.com/informacje/Questy-VisitGdansk,a,3166.

Miłej zabawy!

Gra Questy VistitGdansk realizowana jest w ramach projektu unijnego: „Przywracanie blasku Drodze Królewskiej w Gdańsku – rewitalizacja Ratusza Głównego Miasta i Dworu Artusa” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.