Rekord zbiórki na WOŚP w Gdańsku!

16 Sty

W niedzielę odbył po raz 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś (poniedziałek 16 stycznia)wiadomo, że w Gdańsku już zebrano na rzecz WOŚP 833 384,22 złotych! To więcej o blisko 90 tysięcy niż w roku ubiegłym, a nie jest to jeszcze kwota ostateczna!

Miasto Gdańsk, jak co roku, włączyło się do tej szczytnej akcji i zorganizowało koncert “Gdańsk dla Orkiestry”. Nie zabrakło loterii, happeningów lokalnych aukcji. Kwota jaką gdańszczanie przekazali na tegoroczny finał WOŚP przekroczyła te uzyskiwane w poprzednich latach.

Mamy rekord i wyzwanie na kolejny rok. Zebrana w tym roku kwota to 833 384,22 zł. Jest to więcej o ok. 90 tysięcy w stosunku do ostatecznej kwoty z ubiegłego roku. Gdańszczanie po raz kolejny udowodnili, że od 25 lat solidaryzują się z celem akcji i to jest najważniejsze – mówi Agnieszka Buczyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.
Cały czas trwają licytacje na stronie Allegro Miasta Gdańsk z 20 aukcjami unikatowych przedmiotów, usług, gadżetów związanych z Gdańskiem. Bank liczy pieniądze, w związku z tym możemy liczyć, że kwota jeszcze się zwiększy – dodaje.

Przypomnijmy, że w tym roku Finał został poświęcony zbiórce pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Finał w Gdańsku
Już od rana na gdańskie ulice wyszło ponad 1000 wolontariuszy z ośmiu sztabów, którzy w dzielnicach Gdańska kwestowali na rzecz WOŚP. W szkołach odbywały się kiermasze, występy uczniów, w Centrach Handlowych również nie zabrakło akcentów WOŚP, w Parku Handlowym Matarnia można było wiosłować dla WOŚP a w CHManhatan czekały różne atrakcje dla najmłodszych. Po Gdańsku jeździł WOŚPoBUS zapraszający na koncert i bezpłatny zabytkowy tramwaj, którym można było się przejechać za datek do puszki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to również wolontariusze, którzy nie zbierają pieniędzy tylko wspierają logistycznie całe przedsięwzięcie.

Wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku (współorganizatorzy koncertu na Targu Węglowym), przyjmowali rozliczenia, prowadzili loterię, przywieszali banery, plakaty, czy pomagali przy licytacjach.

Tegoroczny finał Orkiestry był wyjątkowo spokojny, nie wydarzyły się żadne incydenty.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.