Przygody Jasia i Małgosi

12 Cze

Jak potoczą się losy dzieci, które pewnego dnia postanowiły wybrać się do okolicznej cukierni po ulubione słodkie wypieki? Tego dowiedzą się najmłodsi, którzy 18 czerwca zasiądą przed teatralną sceną Centrum Handlowego Auchan Gdańsk, by obejrzeć teatrzyk pt. „Jaś i Małgosia”.

Każdy z nas marzy, by pewnego dnia przeżyć wielką, fascynującą przygodę, by wśród szeregu zwyczajnych, szarych dni pojawił się ten niezapomniany i niezwykły. Takie właśnie cudowne chwile przeżyją bohaterowie przedstawienia „Jaś i Małgosia” – miłośnicy słodkich przysmaków, którzy przyjdą pewnego ranka do ulubionej, maleńkiej cukierni.

Na głodne łasuchy czekają… puste półki i piekarz, który – aby umilić klientom czas oczekiwania na pyszne pierniki, baby i torty – zaczyna snuć ciekawą opowieść. Bohaterowie przenoszą się za pomocą wyobraźni w magiczny świat baśni o Jasiu i Małgosi. Do wyczarowania opowieści służą im także kuchenne akcesoria. Już po chwili w cukierni wyrasta las z foremek, a książka kucharska zamienia się w chatkę drwala.

Przedstawienie opiera się na zasadach teatru przedmiotu. W spektaklu pojawiają się dwie sceny – rzeczywista i baśniowa. Istnieje również plan narratorski, w którym komentowana jest baśń. Chwile spędzone przed teatralną sceną umili najmłodszym muzyka, skomponowana przez znanego kompozytora Krzysztofa Dziermę.

Teatrzyk pt. „Jaś i Małgosia” odbędzie się 18 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Spektakl zostanie odegrany trzykrotnie o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00. Udział w przedstawieniu jest bezpłatny!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.