Pomagają z dobroci serca

22 Lis

W sobotę, 25 listopada o godz. 12 w sali wystaw czasowych, Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się spotkanie „Solidarity Here and Now” z wolontariuszami, którzy pomagają uchodźcom w obozach w Grecji, Niemczech, Rosji, Turcji oraz w ośrodkach w Polsce.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z 14 wolontariuszami/szkami pracującymi na co dzień z uchodźcami w ośrodkach/obozach dla uchodźców rozsianych po całej Europie. „Solidarity Here and Now” to projekt dedykowany wolontariuszom zaangażowanym w pomoc uchodźcom. O uchodźcach słyszało wielu z nas, ale niewielu z nas poznało bohaterów dnia codziennego, którzy swoimi działaniami czynią sytuację uchodźców mniej tragiczną. Wielu woluntariuszy z całego świata zdecydowało się opowiedzieć po właściwej stronie i otworzyć swe serca dla przybyszów poprzez działanie, któremu przyświeca wartość solidarności i empatii. Skontaktowaliśmy się z wolontariuszami i poznaliśmy ich potrzeby. Projekt „Solidarity here and now” stanowi bezpośrednią odpowiedź na nie – informują organizatorzy.

Wolontariusze uchodźców przyjadą do Gdańska na cykl szkoleń i warsztatów, które odbędą się w dniach 24–28 listopada 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności. W dniu 25 listopada o godz. 12 w sali wystaw czasowych Europejskiego Centrum Solidarności będzie można posłuchać historii i doświadczeń, jakie przywieźli ze sobą uczestnicy projektu.

28 listopada polskojęzyczni wolontariusze uchodźców spotkają się z uczestnikami odbywającego się w ECS Forum Młodych, a Hanna Hakiel, koordynatorka wolontariatu w ośrodku dla uchodźców w Berlinie przedstawi wystąpienie w formule TED na temat „Dlaczego jestem solidarna?”.

Podczas tegorocznego All About Freedom, w ramach Dnia Solidarności z uchodźcami (15.10.2017) wspólnie z grupą Trójmiasto Uchodźcom i Fundacją Nasza Przestrzeń zrobiliśmy ponad 250 czapek oraz napisaliśmy kilkadziesiąt listów. Wszystkie dary zostaną przekazane uczestnikom/czkom projektu „Solidarity Here and Now”, aby mogli je rozdać uchodźcom w obozach, w których pracują – dodają organizatorzy.

Film z tegorocznego Dnia Solidarności z uchodźcami można obejrzeć tutaj:


Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.