Podwieczorek sąsiedzki w IKM

21 Maj

26 maja nastąpi inauguracja Gdańskich Dni Sąsiadów w Instytucie Kultury Miejskiej. Od godz. 18.00 IKM zaprasza sąsiadów i sympatyków Instytutu na podwieczorek.

W programie: koncert Kasia Rogalska Classic, warsztaty robienia eko zapachów do domu, warsztaty kulinarne „Micha dobra!” oraz degustację potraw z Drugiej Sąsiedzkiej Książki Kucharskiej – mówi Anna Urbańczyk z IKM. Wstęp: własnoręcznie zrobiona potrawa.

To już 9. edycja Gdańskich Dni Sąsiadów, podczas której przez cały miesiąc mieszkańcy Gdańska i Pomorza organizują festyny, pikniki, mniejsze i większe spotkania pod szyldem Dni Sąsiadów. Organizację wydarzenia ułatwia pakiet startowy, który zawiera zaproszenia, plakaty, naklejki, zmywalne tatuaże, koszulki, serwetki, kubki i talerzyki oraz Drugą Sąsiedzką Książkę Kucharską.

– Szczegóły organizacji spotkań, przepisy z Drugiej Sąsiedzkiej Książki Kucharskiej, w tym przepis Prezydenta Adamowicza oraz wskazówki dla organizatorów i organizatorek spotkań przedstawimy podczas konferencji prasowej 22 maja o godz. 11.00 w IKM – dodaje Anna Urbańczyk.

Program sąsiedzkiego podwieczorku w IKM, 26 maja, godz. 18.00 (wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/421167828245395/). Koncert Kasia Rogalska Classic w składzie: Kasia Rogalska – wokal, skrzypce, Cezary Paciorek – instrumenty klawiszowe, Piotr Lemańczyk – bas.

Zapachnimy – warsztat eko zapachów do domu. Prowadzenie: kolektyw MAMY WENĘ.
Podczas warsztatów każda osoba stworzy swoją kompozycję w woreczku. Szyte będą z naturalnych tkanin (bawełny i lnu) dzięki czemu zapach olejków eterycznych będzie lepiej się rozprzestrzeniał. Ponadto, dodany zostanie ekologiczny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Dzięki użyciu naturalnych składników woreczki będą pozbawione chemicznych dodatków, przez co bardziej przyjazne dla nas i środowiska. Takie woreczki świetnie się sprawdzą w różnych pomieszczeniach, a także w szafie czy szufladzie. To zapach i ozdoba w jednym.

Warsztaty kulinarne „Micha dobra!” z Weroniką Pochylską, autorką bloga www.lekkojakhel.pl.

Podczas warsztatów nauczymy się przygotowywać proste w przygotowaniu i niebanalne w smaku dania podawane w miskach i szklankach. Sezonowe buddha bowl, verrine z paprykowym hummusem, majowym pesto i pestkami granatu, śniadaniowe smoothie bowl i kolorowe desery w szklankach. Wszystko to wyłącznie z roślinnych produktów, które coraz liczniej pojawiają się na gdańskich straganach – zapowiada Weronika Pochylińska.

Degustacja potraw z Drugiej Sąsiedzkiej książki kucharskiej – miłośniczki i miłośnicy gotowania.

Gdańskim Dniom Sąsiadów po raz kolejny towarzyszy wydawnictwo – Druga Sąsiedzka Książka Kucharska. Publikacja liczy 229 stron, zawiera 126 przepisów nadesłanych przez uczestników i uczestniczki Gdańskich Dni Sąsiadów. Wśród przepisów znajdują się: sałatki i przekąski (Pasta sąsiada, Sałatka na zgodę, Kolorowa poduszka, Wegański smalec z białej fasoli, Smocze pomidory, Zupa ze świeżych ogórków, Sałatka tęcza); dania główne (Placki gdańskich strażników i strażniczek miejskich, Bezglutenowa pizza, a też smaczna, Bigos bez kapusty, Smażak ‒ ser smażony à la schabowy); desery i słodkości (Pizza z arbuza, Drożdżowe dla leniwych, Psie ciasteczka marchewkowo-żurawinowe, Hiszpański jabłecznik czekoladowy); napoje (Pietruszkowelove, Malinowe H2Love) i przetwory. Autorzy i autorki przepisów z książki przyniosą potrawy na Podwieczorek Sąsiedzki.

Gdańskie Dni Sąsiadów trwają od 26 maja do 30 czerwca. Więcej informacji: www.gdansk.dnisasiadow.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.