Ograniczenia są tylko w naszych głowach

19 Sie

Puk puk… Drzwi się otwierają. W drzwiach stoję i pytam: czy Jesteś gotowy na zmiany w myśleniu i działaniu? Czy chcesz zmienić coś od dawna, a nie wiesz od czego zacząć i co zrobić? Jeśli odpowiedź brzmi TAK,  to czuję się zaproszona.

Chciałabym wam podpowiedzieć prostą zasadę łamania schematów i barier albo jak kto woli ograniczeń.

1.Porzuć przekonania o swoich ograniczeniach – np. nic się już nie da zrobić, dla mnie już nie ma wyjścia.
2. Na początku powinno się jasno uzmysłowić czego chcesz w swoim życiu.
3. Pamiętaj, że każde wyobrażenie ograniczeń to złudzenie bez względu na to jak rzeczywiste się wydaje lub jak bardzo głęboko w nie wierzysz. To twoja projekcja.
4. Przyjrzyj się teraz swojej sytuacji. Czy jest ona rzeczywistym odzwierciedleniem twojego systemu przekonań? Pytam w co naprawdę wierzysz a nie mówię o tym w co chcesz wierzyć, ani o tym w co twoim zdaniem powinieneś wierzyć czy w co mówisz, że wierzysz.
Może się tak zdarzyć, że to co mówisz, w co wierzysz to nie są twoje przekonania. Każde twoje doświadczenie emocjonalne jest wynikiem interpretacji, której nauczyłeś się dokonywać.
5. Zaakceptuj fakt, że masz wybór jak interpretować dane zdarzenie, nawet jeśli twoja interpretacja jest nienaturalna w porównaniu z tym, jak zostałeś nauczony reagować w różnych sytuacjach. Czyli jakie miałeś nawyki i schematy wyuczone do tej pory.

Bardzo często potrafimy dostrzec dowody na coś przeciwnego wobec naszych przekonań, jednak i tak nie potrafimy tego zmienić, nie potrafimy zmienić naszych zaszczepionych od lat, podstawowych przekonań. Wówczas skupiamy się często na poszukiwaniu potwierdzenia „trafności” naszych przekonań a nie trafnego rozwiązania.

Bardzo ważne zdanie wynikające z powyższego: Powinieneś WIEDZIEĆ, ŻE KAŻDE WYOBRAŻENIE OGRANICZEŃ TO JEDYNIE ZŁUDZENIE, BEZ WZGLĘDU NA TO JAK GŁĘBOKO W NIE WIERZYSZ.

Czasami wiemy co jest naszą pasją i czujemy jak powinno wyglądać nasze życie.
Jednak to, że posiadamy wiedzę na temat tego co chcemy nie prowadzi nas dalej do spójnego działania z przekonaniem. Wówczas myślimy jedynie, że wiemy, czego chcemy, ale faktycznie gonimy za marzeniami kogoś innego. Może ten ktoś chciał dobrze bo myślał, że to co w nas zaszczepia, będzie dla nas dobre?

Jednak czy to jest dla nas dobrze czy dla tej osoby?

W branży rozwoju osobistego często mówimy, że sukces nie prowadzi do szczęścia. To szczęście prowadzi do sukcesu. Gdy zaczniesz realizować swoje pasje, doznasz większego szczęścia i osiągniesz więcej, większy sukces…Pasja daje siłę i warto z niej czerpać, być uważnym i nie dać się zwieść innym, którzy będą temu zaprzeczać.

Tylko wtedy będziesz wolny kiedy będziesz spójny i będziesz robić co chcesz a nie co musisz.
Pierwszy krok to prawdziwe pragnienie zmiany swojego systemy przekonań. Masz opór przed zmianą? To naturalne, ale wiesz, że szereg przekonań Tobie nie służy. Myślisz: „Dla mnie jest już za późno, ale spróbuję nauczyć moje dzieci”.

Działaj! Powinieneś sam dokonać w sobie zmiany aby uczyć przyszłe pokolenia. Bądź najlepszym czyli żywym przykładem.

Zawsze gdy przekraczam swoje ograniczające przekonania, realizuję swoje pasje, słucham siebie, prowadzę ze sobą prywatny dialog, tylko wówczas moje życie rozwija się, nabiera barw…
Działaj! Przekrocz ograniczające przekonania!

Więcej na stronie Care&Coach.

Źródło fot.tyt. www.flickr.com/DustinGaffke

3 Replies to “Ograniczenia są tylko w naszych głowach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.