Nocne Manewry Ratownicze Gdynia 2017

23 Mar

Ochotnicza Straż Pożarna przy Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gdyni, Pogotowie Pozoracyjne, Rada Dzielnicy Chylonia oraz XIV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdyni, zapraszają na Nocne Manewry Ratownicze Gdynia 2017, które odbędą się 24 marca 2017 roku, w godz. 18.30-23.30 w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Wiceprezydent Miasta Gdyni Bartosz Bartoszewicz oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Ideą manewrów jest zintegrowanie uczniów ze środowiskiem ratowniczym, krzewienie empatii wobec drugiego człowieka, jak również podnoszenie poziomu wyedukowania młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Proponujemy młodzieży możliwość wykazania się wiedzą oraz sprawnością. Wydarzenie jest niekomercyjne, uczestnicy biorą udział w Manewrach bezpłatnie, a sam pomysł i inicjatywa tego wydarzenia to całkowicie społeczne działanie. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Województwa Pomorskiego- przewidywana ilość uczestników to ponad 100 osób.

Oto program oraz przewidziane atrakcje:
18.30 Oficjalne rozpoczęcie manewrów.
19.00  Start stacji ratowniczych oraz panelu edukacyjnego.
23.15 Zakończenie.

W ramach programu przewidziane są: oficjalne rozpoczęcie, powitanie, wystąpienia zaproszonych gości, sprawy organizacyjne, panel: „Różne oblicza ratownictwa”, prezentacje specjalizacji ratowniczych przez zaproszonych partnerów, zapoznanie się z jednostkami, dyskusje, poczęstunek z kuchni polowej oraz Manewry (udział zgłoszonych drużyn w stacjach ratowniczych).

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.