Nietypowa Wystawa Choinek w Parku Handlowym Matarnia*

2 Gru

Ozdoby w postaci m.in. kiełbasek, filiżanek, poduszek czy maskotek – Fundacja Hospicyjna oraz portal MetropoliaDzieci.pl już po raz drugi organizują charytatywną Wystawę Choinek, która powstaje przy udziale lokalnych firm i instytucji. Oryginalne świąteczne drzewka będzie można podziwiać w Parku Handlowym Matarnia do 5 stycznia. Zwiedzanie będzie bezpłatne.

Wystawa Choinek to ponad 20 nietypowo udekorowanych drzewek. Każda choinka należeć będzie do jednej z lokalnych firm i będzie swego rodzaju wizytówką. Dzięki elementom charakterystycznym dla wystawców, które znajdą się na drzewkach, firmy w oryginalny sposób zaprezentują przybyłym zarówno profil swojej działalności, jak i kwestię odpowiedzialności społecznej. Choinki przyozdobią również siatkarze Sopot Trefl oraz przedszkolaki. Jedno z drzewek wyrośnie z samochodu, inne zmieni się w panią choinkową, na innym zobaczymy wyroby spożywcze.

To nie tylko szansa na wyrażenie siebie w tym wyjątkowym, świątecznym okresie. To przede wszystkim wsparcie funduszu Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz Funduszu Dzieci Osieroconych. – W ubiegłym roku udało się zebrać 50 tys. złotych oraz produkty o wartości 30 tys. złotych. To realne kwoty, które pozwoliły na zafundowanie obozu terapeutyczno-wypoczynkowego dla 30 osieroconych dzieci i rodzeństwu dzieci chorych podczas letnich wakacji, a także zakup sprzętu, środków medycznych i leków dla podopiecznych – mówi Alicja Stolarczyk, Prezes Fundacji Hospicyjnej. – W tym roku najpilniejsze potrzeby to przenośny koncentrator tlenu dla chorych dzieci z Domowego Hospicjum oraz stypendia na drugi semestr dla dzieci osieroconych – dodaje.

Choinka z ubiegłorocznej wystawy
Wystawa Choinek 2014

Wsparcie finansowe będą mogli okazać również klienci PH Matarnia, wysyłając SMS lub przekazując 1% podatku na konto Fundacji Hospicyjnej. – Cieszymy się, że alejki centrum przyozdabiają nietypowe, wyjątkowe choinki. Święta to odpowiedni moment, aby umilić klientom zakupy, a dodatkowo zachęcić do wsparcia Hospicjum – mówi Joanna Kwiatkowska, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – Mamy nadzieję, że świąteczna atmosfera udzieli się wszystkim tym, którzy do nas przybędą.

Okres przedświąteczny spędzamy w pośpiechu. Zakupy sprawiają nam nierzadko kłopot zamiast frajdy. – Wystawa stanowić będzie doskonałą okazję do tego, żeby zachęcić trójmiejskie rodziny do zatrzymania się na chwilę, wspólnego spędzenia czasu. A może zainspiruje to do stworzenia we własnym domu nietypowej choinki? – mówi Agnieszka Błażewicz z portalu MetropoliaDzieci.pl

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Hospicyjna – Hospicjum to też Życie oraz portal MetropoliaDzieci.pl, partnerem – Park Handlowy Matarnia, który udostępnił miejsce na to przedsięwzięcie. Patronat honorowy nad Wystawą Choinek objął Prezydent Miasta Gdańska.

Choinka z ubiegłorocznej wystawy
Wystawa Choinek 2014

Fundacja Hospicyjna jako organizacja pożytku publicznego od lat swoimi działaniami wspiera zarówno osoby terminalnie chore – dorosłych i dzieci, jak i dzieci osierocone, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów. W 2006 roku uruchomiła Fundusz Dzieci Osieroconych. Na swoim koncie ma wiele akcji ogólnopolskich, jak również prowadzonych w regionie. MetropoliaDzieci.pl to z kolei portal kulturalno-informacyjny dostarczający rodzicom, dzieciom i młodzieży pomysłów na ciekawe i oryginalne spędzenie czasu w Metropolii Gdańskiej. Jest nie tylko współorganizatorem Wystawy Choinek, ale i jej pomysłodawcą.

Fot.tyt.: Wystawa Choinek 2014

*Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.