Neptune Tango Marathon – Flash-mob

18 Maj

3 czerwca (sobota) Stowarzyszenie Instytut Czasu zaprasza wszystkich miłośników tanga argentyńskiego na Flash-mob – spotkanie taneczne przy Fontannie Czterech Kwartałów, ul. Grobla I w Gdańsku.

Wiek XXI to dynamiczny rozwój tanga argentyńskiego na świecie. Pasjonaci tańca rodem z Buenos Aires spotykają się na milongach niemal w każdym zakątku świata. Ale prawdziwym miłośnikom tanga to nie wystarcza – szukają możliwości wyrażania swojej pasji wśród przyjaciół, w innym mieście, w innym kraju. Podróżują z butami do tańca w poszukiwaniu nowych, ciekawych miejsc, gdzie w tangowym abrazo spotkają na parkiecie innych tangowych globtroterów.

W ten ogólnoświatowy trend wpisuje się Neptune Tango Marathon, spotkanie tangueros na parkietach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w dniach 2 – 4 czerwca 2017.

W Polsce, w większych miastach, maratony i festiwale tańca rodem z Buenos Aires odbywają się od siedmiu lat. Najwyższy czas, aby w Trójmieście zagościło tango w wymiarze maratonu. Prężnie rozwijające się trójmiejskie środowisko tangowe będzie miało okazję spotkać na parkietach Filharmonii Bałtyckiej pasjonatów z 12 krajów Europy. Emocji, dobrej muzyki i tanga na pewno nie zabraknie.

Spotykamy się przy Fontannie Czterech Kwartałów, przed frontem Kaplicy Królewskiej w Gdańsku, 3 czerwca 2017, sobota, godzina 12.30. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tangowym Flash-mobie serdecznie zapraszamy – informują organizatorzy.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.