Naucz się rozmawiać z młodzieżą o alkoholu

8 Sie

Chcesz nauczyć się jak rozmawiać z młodzieżą o alkoholu? Jak uświadomić im wpływ alkoholu na organizm oraz przekonać do odpowiedzialnych zachowań podczas jazdy samochodem? Weź udział w seminarium dla osób pracujących z młodzieżą. Uzupełnieniem konferencji będzie poradnik z gotowymi scenariuszami zajęć z młodzieżą. Udział w seminariach jest darmowy, wystarczy się zapisać!

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Pomorska Szkoła Profilaktyki Społecznej zapraszają osoby pracujące z młodzieżą (m.in. nauczycieli, wychowawców) do udziału w bezpłatnym seminarium szkoleniowym przygotowującym do samodzielnej realizacji warsztatów „Trzeźwa jazda”, na podstawie poradnika szkoleniowego.

Celem seminarium jest wzmocnienie kompetencji do pracy z młodzieżą w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy seminarium będą mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą rozwoju odpowiedzialnych postaw młodzieży, stanowiących fundament działań profilaktycznych – informują organizatorzy.

Poradnik „Trzeźwa jazda” zawiera scenariusz zajęć z młodzieżą zawierający m.in. takie elementy jak: zagadnienia z zakresu profilaktyki uzależnień, zagadnienia z zakresu prawa ruchu drogowego, zagadnienia z zakresu bezpiecznego powrotu do domu i sposobów kontroli trzeźwości, fakty i mity nt. działania alkoholu na organizm człowieka oraz procesu trzeźwienia. Warsztaty służą podniesieniu świadomości młodzieży na temat spożywania alkoholu, zwiększają liczbę osób reagujących na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, obalają wiele mitów związanych z wpływem alkoholu na organizm człowieka, czasem trzeźwienia czy „syndromem dnia poprzedniego”, co w rezultacie prowadzi do zmiany postaw wielu uczestników ruchu drogowego w zakresie zachowania trzeźwości, zwłaszcza za kierownicą.

Seminarium szkoleniowe odbędzie się w sali konferencyjnej Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, ul. Dyrekcyjna 5 (poziom -1) i będzie trwało 4 godziny dydaktyczne.
Terminy seminariów do wyboru:
30.08.2017 (środa) godz. 9.00 – 12.30
08.09.2017 (piątek) godz. 10.15 – 13.45
19.09.2017 (wtorek) godz. 9.00 – 12.30

Każdy uczestnik otrzyma materiały, poradnik szkoleniowy oraz zaświadczenie o uczestnictwie.
Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do GCPU do p. Moniki Piotrzkowskiej-Dziamskiej:
tel. 58 320 70 68 lub 502 430 652, e-mail: m.piotrzkowska@gcpu.pl.

W zgłoszeniu prosimy podać Imię i Nazwisko, instytucję kierującą na szkolenie, wybrany termin seminarium oraz dane do kontaktu (telefon oraz mail). GCPU zastrzega sobie możliwość zmiany terminu seminarium.

Warsztaty „Trzeźwa jazda” są realizowane w gdańskich szkołach ponadgimnazjalnych od kilku lat z bardzo dużym powodzeniem. Mają na celu uwrażliwienie młodych bądź przyszłych kierowców na problem jazdy pod wpływem alkoholu, m.in. poprzez zweryfikowanie mitów dotyczących używania alkoholu, uświadomienia wpływu alkoholu na organizm, wskazanie konsekwencji jazdy samochodem na „podwójnym gazie” i in.

Warsztaty realizowane są na zlecenie Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach kampanii „Kieruj bez procentów”.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.