Morze blogerów nad morzem

21 Lip

W najbliższy weekend Gdynia zamieni się w stolicę polskiej blogosfery. W ramach festiwalu See Bloggers w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym spotka się 800 blogerów, vlogerów i osób, które tworzą w internecie. Wysłuchają oni wystąpień ponad 50 prelegentów – specjalistów z dziedzin marketingu, mediów i komunikacji.

See Bloggers to największy festiwal twórców internetowych w Polsce. Odbędzie się w Gdyni już po raz czwarty. Impreza gromadzi blogerów, vlogerów, twórców YouTube’a, influencerów i osób, które internet traktują z jednej strony jako miejsce wyrażania siebie, ale również sposób na życie i zarabianie. Jak robić to jeszcze lepiej podpowiedzą im eksperci z zakresu marketingu, SEO, budowania własnej marki czy prawa.

Podczas tegorocznej edycji skupiamy jeszcze większą uwagę na twórcach internetowych działających nie tylko w strefie blogowej – mówi Jakub Zając, współorganizator See Bloggers. – Media społecznościowe rozwijają się w niezwykłym tempie, dlatego na festiwalu pojawią się również wpływowi użytkownicy Snapchata, Instagrama czy YouTube – dodaje.

Rozwój nowych mediów ma też swoje odbicie w 9. festiwalowych strefach tematycznych, którymi zaopiekują się znani twórcy internetowi. Parenting, strefa kulinarna, video i design to tylko kilka z nich. Wiedzą z uczestnikami podzielą się znakomite osobistości ze świata mediów, m.in. Bartosz Węglarczyk – dyrektor programowy Onet, polityk, samorządowiec i aktywista Robert Biedroń, blogerki Eliza Wydrych-Strzelecka (Fashionelka) i Joanna Pachla (wyrwanezkontekstu.pl), a także np. znakomici kucharze, a wśród nich Tomasz Jakubiak.

Organizatorzy zaplanowali dwa intensywne dni wypełnione spotkaniami, prelekcjami i integracją. – See Bloggers to festiwal, który łączy, uczy jak postępować i zachowywać się w sieci, ale także jak w intermecie zarabiać. Aktywny networking, w jaki mogą się włączyć jego uczestnicy jest nieoceniony, a zebrane kontakty mogą zaowocować nawiązaniem nowych znajomości biznesowych – dodaje Jakub Zając.

Impreza ma charakter zamknięty – uczestniczą w niej twórcy, którzy dokonali wcześniejszej rejestracji (która zakończyła się w maju). Dla szerszej publiczności na stronie www.seebloggers.pl dostępna będzie transmisja na żywo, podczas której emitowane będą wystąpienia prelegentów na głównej scenie.

Fot.tyt.: www.facebook.com/SeeBloggers.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.