Mikołaje na Kajakach. Popłynęli i pomogli dzieciom

5 Gru

Czterdziestu kajakarzy przebranych w mikołajowe stroje przepłynęło kanałami Motławy przez centrum Gdańska. To pierwsze takie wydarzenie w Trójmieście! Kajakarze przy współpracy z Mikołajami na Motocyklach zebrali środki na wspólny cel – obiady dla potrzebujących dzieci.

Tuż przed południem z przystani kajakowej „Gdańsk z Kajaka” na Kamiennej Grobli wyruszyła kawalkada czerwonych kajaków. Trasę mikołajkowej wycieczki pokonało 20 kajaków jedno i dwuosobowych oraz jedna kanadyjka, z łączną liczbą 40 Mikołajów na pokładzie. Wśród uczestników przeważały stroje mikołajowe ale pojawił się także elf oraz renifer.

kaja1

Trasa prowadziła wzdłuż Długiego Pobrzeża i dwóch gdańskich wysp: Wyspy Spichrzów i Ołowianki. Zapuściliśmy żurawia na Żurawia oraz mogliśmy przybić mokrą piątkę z Sołdkiem! Po dopłynięciu do Polskiego Haka, który znajduje się tuż przy połączeniu Motławy z Martwą Wisłą, mogliśmy podziwiać niesamowity widok na mało znaną, industrialną część Gdańska. Rozpościera się stąd widok na tereny stoczniowe ze słynnymi żurawiami oraz olbrzymie silosy gdzie produkuje się m.in. słód. Wracając na przystań przepływaliśmy obok mariny gdzie kibicowaliśmy pływakom, którzy startowali w międzynarodowych mistrzostwach Polski w ekstremalnym pływaniu. Wycieczkę zakończyliśmy po niecałych dwóch godzinach popijając aromatyczną herbatę na przystani – opowiadają organizatorzy.

kaja2

I dodają z radością w głosie: – Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała rodzinnemu udziałowi w imprezie. Wśród najmłodszych uczestników udział wzięli siedmioletni renifer Igor i śnieżynka Maja. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w pierwszej edycji imprezy Mikołaje na Kajakach. Wspólnymi siłami udało się zebrać kwotę 1.086 zł. Wpłaty z cegiełek przekazaliśmy już organizatorom akcji Mikołaje na Motocyklach, z którymi współpracujemy. Dzięki środkom zebranym ze sprzedaży cegiełek mogliśmy wesprzeć zakup posiłków dla potrzebujących dzieci.

kaja3

– Dziękujemy również kadrze, która asekurowała przepłynięcie, a także Międzynarodowym Targom Gdańskim za udostępnienie koksownika, przy którym kajakarze mogli ogrzać dłonie na koniec wycieczki. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na wodzie w jeszcze liczniejszym składzie!

Fot.: Gdańsk z Kajaka.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.