Mężczyźni przeciwko przemocy wobec kobiet

11 Gru

14 grudnia w godz. 18:00–20:00, Centrum Praw Kobiet w Gdańsku zaprasza na dyskusję „Mężczyźni przeciwko przemocy wobec kobiet” z udziałem Krzysztofa Sarzały (Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku), Stephana Rutten („Scena dla twardziela”) i Konrada Wojterkowskiego (kampania „Kocham. Szanuję”)! Dyskusję poprowadzi dr Barbara Kijewska (Instytut Politologii, Uniwersytet Gdański).

Podczas panelu zadamy pytanie, czy aby przemoc wobec kobiet stała się zjawiskiem marginalnym i przestała być akceptowana, potrzebna jest zmiana myślenia o społecznych rolach kobiet i mężczyzn? Czy role społeczne oraz powszechne w naszej kulturze stereotypy dotyczące kobiet i mężczyzn, ale także przywileje i stosunki władzy są główną przyczyną fizycznej, seksualnej oraz psychicznej przemocy mężczyzn wobec kobiet? Zastanowimy się nad tym, że w Polsce funkcjonuje dużo inicjatyw i materiałów dotyczących kulturowych ról kobiet oraz programów skierowanych do kobiet, ale ile jest takich inicjatyw w odniesieniu do ról mężczyzn? – informuje Aleksandra Mosiołek, dyrektorka CPK w Gdańsku. I dodaje: –Zadamy pytanie o to, co mogą zrobić mężczyźni, by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet i przemocy ze względu na płeć? Czy i jak istotna jest edukacja mężczyzn i sprawienie, by stali się oni sojusznikami kobiet w walce z dyskryminacją i przemocą? Porozmawiamy o historii oraz założeniach ruchu mężczyzn przeciwko przemocy wobec kobiet, a także o przykładach możliwych do podjęcia działań, takich jak np. White Ribbon Campaign (Kampania Białej Wstążki), Man Can Stop Rape (Mężczyźni mogą powstrzymać gwałty), Promundo czy Manforchange.

MĘŻCZYŹNI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET – PANEL DYSKUSYJNY

Kiedy? Piątek, 14 grudnia, godz. 18:00–20:00.
Gdzie? Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk (I piętro, sala konferencyjna).
Prowadzenie: dr Barbara Kijewska
Liczba miejsc: 25
Udział bezpłatny.
Obowiązują zapisy! Na zgłoszenia organizatorki czekają do 12 grudnia 2018 do końca dnia.

ZAPISY:

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w sali konferencyjnej CPK Gdańsk, aby zapisać się na panel należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Panel odbywa się w ramach projektu “Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek”.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.