Marina Gdynia i Plaża Śródmieście ponownie z Błękitną Flagą

26 Maj

Błękitna Flaga znów zawiśnie w Gdyni. W sezonie 2017 to prestiżowe wyróżnienie otrzymały kąpielisko Gdynia Śródmieście oraz przystań jachtowa Marina Gdynia. Decyzję podjęto podczas obrad międzynarodowego jury w Kopenhadze.

Przystań jachtowa Marina Gdynia do fazy pilotażowej programu Błękitna Flaga przystąpiła w 2005 roku. Od tamtego czasu międzynarodowe ekostandardy są utrzymywane. Od 2013 roku Błękitną Flagę regularnie otrzymuje również kąpielisko Gdynia Śródmieście.

Błękitna flaga jest dowodem na to, że wypoczywając w Gdyni, można czuć się bezpiecznie i komfortowo. Nie spoczywamy na laurach, tylko stale podejmujemy działania związane z podnoszeniem standardów – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które na co dzień zarządza mariną oraz miejskimi kąpieliskami.

Certyfikat Błękitnej Flagi (Blue Flag) przyznawany jest kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania ekologicznego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług. Dzięki ujednoliconym kryteriom możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, jakim jest ochrona środowiska oraz dbanie o odpowiedzialny rozwój wspólnych obszarów.

W tym roku Błękitne Flagi zostały przyznane dla ponad 3574 plaż, 662 marin i 50 łodzi turystycznych. W Polsce certyfikat otrzymało 31 kąpielisk oraz 8 marin.

Otwarcie wszystkich gdyńskich kąpielisk (Babie Doły, Śródmieście, Redłowo, Orłowo) w tym sezonie nastąpi 23 czerwca. Tego samego dnia na maszt zostaną wciągnięte Błękitne Flagi.

PRZYSTAŃ JACHTOWA MARINA GDYNIA posiada 260 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu, a świetnie przygotowana infrastruktura sprzyja zainteresowaniu żeglarzy. Gdyńska marina spełnia wysokie standardy ekologiczne. Jest zapleczem do rozgrywania wielu imprez żeglarskich na poziomie europejskim i światowym (m.in. Volvo Gdynia Sailing Days oraz Targi Wiatr i Woda). Jej niewątpliwym atutem jest położenie w samym centrum miasta. To jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni.

KĄPIELISKO GDYNIA ŚRÓDMIEŚCIE o długości 200 metrów jest strzeżone w sezonie. Miejsce, w którym latem odbywa się mnóstwo wydarzeń. Położone 5 minut od centrum miasta. Wyposażone w natryski, toalety, przebieralnie, punkt medyczny, wypożyczalnia leżaków, punkty gastronomiczne w pobliżu oraz plac zabaw dla dzieci.

Fot.: gdyniasport.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.