Lodowa Mila dla Fundacji Ronalda McDonalda

12 Mar

Już 17 marca zimowy pływak Piotr Biankowski przepłynie na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda Lodową Milę w wodach Zatoki Gdańskiej. To niezwykłe przedsięwzięcie ma na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda.

Do 2 marca poprzez stronę Fundacji można przekazać wpłatę na rzecz programu Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda. Zbiorka pieniędzy towarzyszy inicjatywie Piotra Biankowskiego, mistrza lodowego pływania (winter swimming), który 17 marca popłynie w wodzie Zatoki Gdańskiej.

W zeszłym roku Amerykanin Eivind Djupedal, przyjaciel Fundacji i fan Polski, zebrał 15 tysięcy dolarów, podczas akcji towarzyszącej jego narciarskim zmaganiom w Biegu Piastów. Czy Piotrowi uda się pobić ten rekord? Na stronie Fundacji możemy śledzić jak wpłaty przybliżają Piotra Biankowskiego do symbolicznej mety dystansu 1 mili, bowiem każde wpłacone przez donatorów 50 zł przeliczane jest na jeden metr trasy w lodowatych wodach Zatoki Gdańskiej, którą wkrótce podejmie się pokonać Piotr.

Pokoje Rodzinne
W roku 2009 Fundacja ruszyła z programem Pokoi Rodzinnych. Jest to wydzielona przestrzeń na terenie szpitala przeznaczona dla rodziców i opiekunów małych pacjentów pozwalająca na odpoczynek, posiłek czy kąpiel czy też pranie rzeczy osobistych. Pierwszy Pokój Rodzinny powstał na terenie Kliniki Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu pod Warszawą.

Od 2015 r. Fundacja prowadzi też Pokoje Rodzinne w Szpitalu Pediatrycznym WUM
w Warszawie, gdzie udało się w pełni wyposażyć 25 kuchni i 20 salonów dziennego pobytu. – To pierwsza taka placówka medyczna w której oddział Fundacji Ronalda McDonalda realizuje w tym samym czasie projekt wielu Pokoi Rodzinnych. Warszawski szpital dziecięcy WUM to obiekt szczególnie przyjazny rodzinie. Dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu naszej Fundacji wszyscy rodzice hospitalizowanych dzieci mogą spędzać noc korzystając z pełnowymiarowych łóżek i kompletów pościeli – mówi prof. Adam Jelonek z Zarządu Fundacji.

Tysiące rodziców skorzystało do dziś z tych udogodnień. W pełni wyposażona kuchnia, wygodna przestrzeń odpoczynku, zaplecze socjalne – to wszystko pozwala łagodzić stres i trudy związane z długim pobytem z dzieckiem w szpitalu.

O Fundacji
Tworzenie, wspieranie i realizacja programów, które pomagają dzieciom żyć w zdrowiu
i pomyślności, aby rodzina mogła być razem – to misja powstałej w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda należącej do działającej w 64 krajach sieci organizacji dobroczynnych Ronald McDonald House Charities. Jej programy są realizowane dzięki wsparciu szeregu firm, osób prywatnych, samorządów i wolontariuszy. Skala tych działań obejmuje całą Polskę. W centrum uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz wsparcie dla rodziny w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.