Konferencja ,,Zdrowe żywienie dzieci i młodzieży na Pomorzu”

6 Paź

19 października 2015 w Olivia Business Centre – budynek Olivia Four – odbędzie się konferencja „Zdrowe żywienie dzieci i młodzieży na Pomorzu”. Wydarzenie skierowane jest do osób odpowiedzialnych za żywienie dzieci w placówkach oświatowych i odpowiedzialnych za edukację żywieniową. Zaproszenia otrzymali dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, dietetycy, intendenci, pracownicy stołówek, rodzice.

Podczas konferencji zostaną poruszone tematy:
– Jak odżywiać dziecko w zgodzie z najnowszą wiedzą z zakresu żywienia człowieka;
– Jak odżywianie wpływa na powstawanie chorób cywilizacyjnych;
– Co się kryje w wysoko przetworzonej żywności oraz jak być świadomym konsumentem;
– O zmianach w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, jak wprowadzić nowe zasady w stołówkach i sklepikach.

Podczas konferencji będzie można zjeść zdrowe przekąski,  które proponujemy wprowadzić do jadłospisów przedszkolnych i szkolnych. Będzie można porozmawiać z dietetykiem, konsultantem żywieniowym, osobami, które wspierają swoim doświadczeniem w zakresie przeprowadzania zmian żywieniowych w placówkach edukacyjnych. Uczestnicy otrzymają dostęp do materiałów, które będą prezentowane podczas konferencji. Po konferencji będzie można wziąć udział w jednym z warsztatów na temat żywienia – zachęcają do udziału organizatorki wydarzenia.

Obowiązuje rejestracja na warsztaty.

Konferencję organizują: Fundacja Instytut Medycyny Integracyjnej organizator kampanii Zdrowy Przedszkolak.org na rzecz naturalnej diety w przedszkolu, Stowarzyszenie Macherki oraz O4, Olivia Business Centre.

Na stronie wydarzenia można zapoznać się z programem, listą prelegentów i dowiedzieć się więcej o inicjatywie i założeniach konferencji.
Aktualności można śledzić na profilu:
https://www.facebook.com/events/1613688348884319/

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.