Koncerty na sopockim molo

9 Cze

W najbliższy weekend PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na koncerty na sopockim molo (w muszli koncertowej) . Wstęp wolny! Start od godz. 16:00.

Sobota:
16:00 Volodia & Friends
17:30 For Friends

Niedziela:
16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa
17:30 Katarzyna Rogalska z zespołem

VOLODIA & FRIENDS
Związany z Sopotem od ponad 20 lat Volodymyr Bilokur zaprezentuje recital z utworami z jego ostatniej płyty „Nastroje dla duszy”.

Volodymyr Bilokur – ukraińska gitara, śpiew
Witalij Regel – klarnet
Wojtek Ulanowski – bajan/akordeon
Piotr Brajewski – perkusja

FOR FRIENDS
Formacja FREE WAY to kwintet, który tworzą wykonawcy znani z trójmiejskiej sceny muzycznej. Stylistyka zespołu nawiązuje do energetycznego pop z domieszką muzyki funky i latino. Na program koncertu składają się utwory wykonawców w stylu U2, Moloko, Sting, Caro Emerald, Amy Macdonald, Bob Marley, Seal i wielu innych. W repertuarze zespołu znajdują się również znane standardy jazzowe takie jak „Girl From Ipanema”, „Wonderful World”. Ważna pozycję wśród wykonywanych przez formacje utworów zajmują polskie kompozycje szczególnie utwory Ewy Bem i Andrzeja Zauchy. Zespól charakteryzuje duża energia i lekkość wykonawcza utworów co potwierdził na wielu koncertach.

SOPOCKA ORKIESTRA PROMENADOWA
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza – muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową: arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

KATARZYNA ROGALSKA
Zapraszamy na koncert promujący album „Tylko echo” (do nabycie po koncercie). Artystka zaśpiewa znane piosenki lat 50 i 60 ubiegłego stulecia: „Pierwszy siwy włos”, „Zachodni wiatr”, „Tylko echo”, „Nie jestem taka zła”, „Kartka z podróży” i inne.

Towarzyszyć jej będą:
Marek Jurski – piano
Darek Herbasz – saksofon
Maciej Sadowski – bas
Adam Golicki – perkusja

Kiedy? 11–12 czerwca, godz. 16:00
Gdzie? Sopot, molo, muszla koncertowa.

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.