Jeździsz razem, mnożysz korzyści!

8 Cze

Gdański hub biznesowy, Olivia Business Centre, tuż po uruchomieniu specjalnego autobusu OBC wdrożył kolejne przyjazne pracownikom rozwiązanie – carpooling. Startowi tej nowoczesnej usługi towarzyszą konkurs i akcja promocyjna. Każda osoba, która zdecyduje się na udostępnienie miejsca w swoim aucie i wspólne, z innymi pracownikami centrum, dojazdy do pracy ma szansę wygrania miejsc postojowych w Olivii oraz atrakcyjnych nagród przygotowanych przez partnerów projektu – Rezydentów OBC.

W odnalezieniu chętnych do współdzielenia samochodu pomaga dedykowana rozwiązaniu platforma, cp.oliviacentre.com.

Zasady konkursu
By wziąć udział w konkursie promującym usługę wystarczy zarejestrować się na platformie cp.oliviacentre.com, określić trasę przejazdu relacji dom-praca (ze wskazaniem godzin wyjazdu i liczby dostępnych w aucie miejsc), oznakować swój pojazd dedykowanym akcji identyfikatorem oraz systematycznie zbierać kupony (punkty) za wspólne podróżowanie w pit-stopie zlokalizowanym w Olivia Business Centre. Punktowane są częstotliwość przejazdów i liczba współpasażerów. Pojazdy biorące udział w konkursie można także oznaczyć dodatkowo, naklejką OBC, traktowaną równoznacznie z przewiezieniem do pracy każdego dnia dodatkowego pasażera. Konkurs trwa od 1 do 30 czerwca.

Ekologia i ekonomia
Podróżowanie jednym pojazdem to nie tylko ekonomiczny, ale i ekologiczny sposób na poprawę warunków na drogach. Korzystając z niego zmniejszamy nasze wydatki na paliwo, minimalizujemy niedogodności związane z parkowaniem, wpływamy też na środowisko naturalne – mówi Rafał Marcyniuk, kierujący działem projektów w Olivia Business Centre. – Trudno nie docenić też dodatkowego aspektu rozwiązania; integracji podróżujących. Dzięki wspólnym przejazdom, osoby pracujące w tym samym budynku czy kompleksie biurowym poznają się lepiej, nawiązują relacje i nieraz, na dalszym etapie, współpracują. W wydaniu Olivii mogą też wygrać atrakcyjne nagrody – dodaje.

Idea współdzielenia auta przez przypadkowe osoby powstała w latach 50. XX wieku. Kilka lat temu zagościła w polskich inwestycjach biurowych dbających o zrównoważony rozwój.

Autobus Olivii, rowery, carshering i samochody elektryczne
Olivia Business Centre od początku inwestuje w rozwiązania sprzyjające ekologii i dobrostanowi pracowników centrum. W maju ruszył, testowo, autobus Olivii. Kursuje on od poniedziałku do piątku na trasie Gdańsk-Ujeścisko – Olivia Business Centre. Usługa to dwa przejazdy poranne (odjazdy z parkingu przy ul. Piotrkowskiej na Ujeścisku, o godz. 6:15 i 8:00) i dwa popołudniowe (z przystanku przed Halą Olivii o godz. 15:00, 17:10). Koszt miesięcznego biletu w maju i czerwcu wynosi 10 złotych.

Centrum rozwija także systematycznie infrastrukturę dla rowerzystów. Korzystać tu obecnie można z 700 szafek w przebieralniach, 500 miejsc parkingowych, 5 dużych szatni z prysznicami oraz rowerowych stacji naprawczych. Na terenie Olivii znajdują się także punkty ładowania samochodów elektrycznych (projekt realizowany z Energą), które mogą użytkować mieszkańcy Trójmiasta. OBC współpracuje z firmą Energa również przy usłudze carsharingu (pierwszy w Polsce wynajem wyłącznie aut elektrycznych).

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.