Jesienny nordic walking

1 Lis

Jak się nie dać listopadowi? Dosłownie wyjść mu naprzeciw! Galeria Klif w każdy wtorek i sobotę listopada zaprasza na marsz Nordic Walking po Orłowie. Pierwsze spotkanie już 6 listopada.

Nordic Walking czyli popularny marsz z kijkami w ostatnich latach zyskał mocno na popularności. Dzieje się tak dlatego, że jest to sport praktycznie dla każdego kto się porusza o własnych nogach. Nie wymaga specjalnego przygotowania sportowego, a zakup sprzętu to niewielki wydatek.Marsze można uprawiać prawie wszędzie i o każdej porze roku. Dlatego Klif i Calypso Fitness wychodzą naprzeciw listopadowi i proponują wspólne marsze dwa razy w tygodniu. Wszystkich chętnych wspiera Martes Sport, który przygotował kijki dla uczestników aktywnych spotkań.

Hiker couple backpackers hiking in forest on path in mountains.

Marsze z kijkami, a szczególnie te na świeżym powietrzu poprawiają pracę układu krwionośnego oraz działanie układu oddechowego. Wzmacniają kondycję fizyczną i poprawiają samopoczucie. W przeciwieństwie do zwykłego marszu, w Nordic Walking angażowane są również górne partie ciała, co sprawia, że pracuje ponad 80% mięśni naszego ciała przy niewielkim obciążeniu stawów.

Na pierwszy jesienny marsz już 6 listopada o godz.10.00 zaprasza trenerka Calypso Fitness, Ania Gloc-Żyszkiewicz. Treningi są bezpłatne i trwają 90 minut. Chętni mogą zapisać się telefonicznie w klubie Calypso Klif.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.