Jak gotować, to tylko w kobiecym gronie. How to kuk?

12 Gru

Uwielbiasz gotować? Pieczesz najlepsze serniki? Jeśli tak, to żałuj, że zabrakło cię na kulinarnej uczcie. Na początku grudnia w gdyńskiej eM-Be Restaurant odbył się warsztat kulinarny How To Kuk. Spotkanie odbyło się w języku angielskim a jego uczestniczkami mogły być wyłącznie kobiety.

Warsztaty rozpoczęły się prelekcją Coffee Masterów z kawiarni Starbucks. Opowiadali o sztuce coffee tastingu, czyli specjalistycznemu smakowaniu kawy.

Najpierw należy zbadać aromat, później trzy razy siorbnąć. Następnie zbadać ciężar kawy i jej kwasowość. Na końcu zlokalizować kawę na języku i opisać wrażenie smakowe – zalecali.
masterzy

Przytoczyli również trochę geograficznej wiedzy. Pas Bananowy to trzy główne miejsca hodowli kawy: Ameryka Łacińska, Afryka i Arabia oraz Azja i Pacyfik. Jako ciekawostkę wyszczególnili kawę Black Ivory, która warta jest około 4000 €!

Kolejna część spotkania to warsztat Pauliny Leszczyńskiej dotyczący tworzenia cake popów, czyli lizaków z ciasta czekoladowego, z dodatkiem posypki oraz domowego ekstraktu waniliowego. Najlepsze wyroby zostały nagrodzone.
htk2

Warsztaty zakończyła prelekcja Pauliny Guziołek, dietetyka i specjalistki do spraw żywienia. Według niej skutecznym rozpoczęciem diety jest poznanie zapotrzebowania organizmu na dane składniki oraz udanie się na szczegółowe zbadanie składu ciała. Konieczne podczas odchudzania jest poparcie diety aktywnością fizyczną. Odpowiedni dobór produktów też jest istotny.

Jeśli jesteśmy w sklepie i szukamy odpowiedniego produktu, zwróćmy uwagę na etykietę. Jeśli szukamy jogurtu, weźmy ten z cukrem, a nie z syropem smakowym, ponieważ jest zdrowszy. Im krótszy skład, tym lepiej – radziła Paulina Guziołek. I dodała: – Przede wszystkim nie powinnyśmy sugerować się mitami żywieniowymi w Internecie.

Paulina obaliła mit, że wszystkie tłuszcze są złe. Jedna łyżka olej lnianego dziennie przyspiesza proces odchudzania.

Wszyscy obecni mieli też okazję skorzystać z bezpłatnego badania masy ciała.

htk1

Spotkanie zostało zakończone wspólną konsumpcją wyrobów oraz wręczeniem prezentów od sponsorów.

Fot. Paulina Pellowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.