Jak będzie wyglądała rewitalizacja w Gdańsku?

1 Lut

Jakie dzielnice będą rewitalizowane, w jakim zakresie i jakim kosztem? Jak Gdańsk zamierza sfinansować ten projekt? Na m.in. te pytania odpowiedzą władze Gdańska na spotkaniu, które odbędzie się we wtorek 2 lutego o godz. 17.00 w budynku gdańskiego Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia na Dolnym Mieście (ul. Jaskółcza 1). 

Konsultacje dotyczące rewitalizacji gdańskich dzielnic rozpoczęły się 25 stycznia 2016 r. Oprócz ankiety internetowej, którą nadal można wypełnić na stronie www.gdansk.pl, zorganizowane zostaną trzy spotkania.

Pierwsze z nich odbędzie się 2 lutego o godzinie 18.00 i potrwa dwie godziny. Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska – Wiesław Bielawski wraz z Radnymi Miejskimi i Dzielnicowymi oraz przedstawicielami Biura Rozwoju Gdańska, będzie czekał na mieszkańców w Łaźni w sali wystawowej.

Kolejne spotkania planowane są 4 i 8 lutego w godzinach od 18.00 do 20.00. 4 lutego – w Szkole Podstawowej nr 55, Gdańsk-Nowy Port ul. Wolności 6A, natomiast 8 lutego – w Klubie ŻAK, Gdańsk ul. Grunwaldzka 195/197 (sala kinowa).

Informacja podsumowująca przebieg konsultacji społecznych zostanie opublikowana niezwłocznie po ich zakończeniu na stronie internetowej www.bip.gdansk.pl oraz www.gdansk.pl w zakładce REWITALIZACJA.

Wnioski i uwagi dotyczące projektu uchwały należy składać na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz obszaru, którego dotyczą w nieprzekraczalnym terminie do 4 marca 2016 r. Pisma należy kierować na adres Urzędu Miejskiego w Gdańsku: Wydział Urbanistyki i Architektury Referat Rewitalizacji, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, lub w postaci elektronicznej na adres mailowy: rewitalizacja@gdansk.gda.pl.

68355

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.