Grupa podróżników z logo my3miasto.pl podbije Afrykę!

11 Mar

Około 5 tysięcy kilometrów po drogach, duktach i piaskach ziemi niczyjej, od Rabatu w Maroko, przez Dakhla w Saharze Zachodniej, bezkresne pustkowia Mauretanii, senegalskie wybrzeże i interior, aż do rzeki Gambii – tak wygląda plan afrykańskiej wyprawy grupy podróżników, którą swoim patronatem objął portal my3miasto.pl. Ich podróż rozpoczyna się już 12 marca. 

Na czym polega pomysł waszego African Road Trip?

– Jedziemy na wyprawę życia do Afryki, w miejsca gdzie nikt nigdy nie był. Opiszemy miejsca, których nikt nie opisał. Zmieniamy marzenia we wspomnienia. Zamiast śnić o afrykańskiej dziczy, pogłaskaniu żyrafy, my to po prostu robimy. Znudziły nam się powroty do Polski busami z Afryki, to przecież takie nudne przejechać 4500 km po monotonnych, europejskich autostradach. Kiedy rozeszły się nad nami chmury po jednej z kolejnych burz mózgów naszym oczom ukazał się drogowskaz skierowany na południe, na Mauretanię, Senegal i docelową Gambię – informuje Martyna Skura, jedna z uczestniczek wyprawy.

Jaką trasę macie w planach pokonać w trakcie wyprawy?

– Przejedziemy około 5 tysięcy kilometrów, po drogach, duktach i piaskach ziemi niczyjej, od Rabatu w Maroko, przez Dakhla w Saharze Zachodniej, bezkresne pustkowia Mauretanii, senegalskie wybrzeże i interior, aż do rzeki Gambii, którą postaramy się objechać – opisuje podróżniczka. – Zakończymy podróż pod palmami, na gambijskich plażach. Część ekipy wyjeżdża 25.03 z Gambii, a część zostaje w Afryce do 9.04.

Czy są jakieś szczególne miejsca, które chcecie odwiedzić?

– Zaczynamy w Maroku. Przejedziemy przez afrykańską stolicę surfingu Taghazout i jeden z cudów świata – Łuki skalne w Legzirze. W Mauretanii zobaczymy największy na świecie cmentarz starych statków rdzewiejących na wodach zatoki. W Senegalu przywitają nas dzikie zwierzęta w rezerwacie Bandia. Zobaczymy kolejny cud świata: różowe jezioro. Zakończymy wyprawę na bezkresnych plażach Gambii. Kto wie, może skusimy się na Gwinee Bissau.

Czym zajmujecie się na co dzień?

– Marek Warmuz, który jest głównym inicjatorem i organizatorem wyprawy to podróżnik, który odwiedził ponad 60 krajów. Prowadzi bazę surfingową w Maroku i organizuje przygody życia. Anna Skura to blogerka prowadząca stronę www.whatannawears.com poświęconą modzie, bieganiu, aktywności fizycznej i podróżowaniu. Na ART wyrusza z nami także profesjonalna fotografka  – Justyna Gieleta, której twórczość można podziwiać na www.justynagieleta.pl. Ja także zajmuję się blogowaniem. Na mojej stronie – Life in 20 kg – można poczytać i pooglądać relacje z najróżniejszych zakątków świata. Odwiedziłam już ponad 30 krajów – opowiada Martyna.  I zachęca także do zajrzenia na stronę HollyCow.

Z jakich środków transportu planujecie korzystać i najważniejsze: kiedy wracacie do Polski?

– Będziemy jechać samochodem (busem). Na miejscu, w Gambii prawdopodobnie będziemy korzystać z publicznego transportu. Jedzie 6 osób, 2 wracają po dwóch tygodniach a pozostałe wracają 9 kwietnia. Wracamy samolotem. Samochód zostaje w Gambii.

Logo_African

Zainteresowani losami podróżników i ich niezwykłej wyprawy? Śledźcie zakładkę MAGIEL w portalu my3miasto.pl – JUŻ WKRÓTCE – krótkie relacje z African Road Trip z trójmiejskim akcentem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.