Gramy w Gdyni

5 Kwi

Dwa dni, hala wypełniona stolikami do gry oraz ponad 1000 planszówek, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. To wszystko czeka na uczestników 14. edycji Festiwalu Gramy, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia w Gdynia Arenie.

Formuła festiwalu jest prosta. Na całą sobotę i niedzielę Gdynia Arena stanie się polem rywalizacji w grach planszowych. Na uczestników czekają klasyczne gry jak: Pędzące Żółwie, World of Tanks: Rush czy Wsiąść do Pociągu oraz wiele nowości, w tym: El Gaucho, Metallum, Mob Town czy Concordia.

Podczas trwania festiwalu dostępna będzie wypożyczalnia gier, a w niej ponad 600 tytułów i ponad 1500 planszówek. W wyborze oraz tłumaczeniu zasad uczestnikom pomagać będą wolontariusze. Dostępna będzie również lista 20 gram – spis sugerowanych przez organizatorów gier, które szczególnie polecają przetestować. 20 gram oraz pełna lista tytułów dostępnych podczas imprezy znajduje się na stronie www.festiwalgramy.com

W ramach imprezy odbędą się także turnieje gier planszowych. W programie przewidziano aż 8 różnych konkurencji, w tym najbardziej oczekiwane – eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Domek (REBEL).

Ponadto na najmłodszych czeka wiele atrakcji przygotowanych przez Poszukiwaczy Przygód.

Więcej informacji: www.festiwalgramy.com.

Bilety:
bilet normalny – 15 zł / dzień,
bilet weekendowy – 20 zł,
ulgowy – 10 zł / dzień (z kartą Gdynia Rodzinna oraz dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów za okazaniem ważnej legitymacji),
dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny (pod opieką osoby dorosłej).

Festiwal Gramy
8-9 kwietnia
sobota 10.00-20.00, niedziela 10.00-18.00

Fot.tyt.: gdyniasport.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.