„Emotiq” – fotograficzny spektakl Katarzyny Figury

10 Sie

Pełne emocji wywołanych grą światła i cienia, morza i piasku, wciągające swą tajemnicą, niedopowiedzianą historią – takie są zdjęcia autorstwa Katarzyny Figury, które od soboty, 8 sierpnia br., mogą podziwiać mieszkańcy Gdyni i goście odwiedzający to miasto.

Katarzyna Figura już w ubiegłym roku dała się poznać mieszkańcom Trójmiasta jako wrażliwa na morskie piękno fotografka. Swoją przygodę z fotografią zaczęła od wspólnych z artystą fotografikiem Marcinem Michną wypraw o świcie nad morski brzeg. I tym razem morze jest głównym motywem prezentowanych zdjęć.

figu2

Aktor przez obiektyw patrzy inaczej. W kadrze widzi scenę, w której główne role grają emocje. Tu w jednej klatce tańczy drapieżność i delikatność, impresja chwili i głęboka refleksja, mrok i światło. Na styku przeciwieństw, w miejscu, gdzie z kontrastów powstaje napięcie, na niedoskonałościach budują się najbardziej intensywne emocje. To spektakl świateł, cieni i kształtów zainscenizowany na polskim wybrzeżu, wyreżyserowany przez naturę – mówi o swojej pasji i o zdjęciach prezentowanych na wystawie Katarzyna Figura.

Niezwykłe są nie tylko fotografie Katarzyny Figury, ale również miejsce ich prezentacji. Wystawa umiejscowiona została wokół budynków BALTIQ PLAZA przy ul. Świętojańskiej.

Uwielbiam, gdy sztuka spotyka się z odbiorcą w sposób nieoczywisty, gdy zaskakuje i prowokuje, wciąga w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie. Spodobał mi się pomysł, by pokazać moje zdjęcia właśnie tu, wśród spieszących się lub spacerujących ludzi. To serce Gdyni – bije historią Pomnika Harcerzy, bliskością Szkoły Filmowej, nowego Placu Grunwaldzkiego i Forum Kultury. Nie ukrywam, że to miejsce jest mi tym bardziej bliskie, że niedługo tu zamieszkam – podkreśla autorka zdjęć.

figutyt

Emocje, o których mówi aktorka-fotografka, znalazły swoje odzwierciedlenie w tytule wystawy: „Emotiq”, nawiązującej pisownią do nazwy inwestycji.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.