W ten dzień nikt nie powinien być sam

19 Gru

Jak co roku w Gdańsku odbędą się spotkania wigilijne dla ubogich i potrzebujących. Chętni będą mogli się spotkać przy świątecznym stole w budynku Zbrojowni i w Centrum Stocznia Gdańska.

W tym dniu nikt nie powinien być samotny, dlatego od lat w Wigilię organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, harcerze i księża przygotowują dla samotnych i potrzebujących świąteczne spotkania. W ich trakcie wydawane są ciepłe posiłki, drobne upominki, ciastka, a najmłodsi mogą liczyć nawet na pluszaki i zabawki.

W Gdańsku od lat 24 grudnia odbywają się dwa spotkania charytatywne. Pierwsze z nich – Wigilię dla potrzebujących – organizuje Polska Izba Gospodarcza Restauratorów i Hotelarzy. Rozpocznie się ono o godz. 12.00 w budynku Zbrojowni przy Targu Węglowym. Na stole pojawią się wazy z barszczem, pierogi, łazanki, kapusta na gorąco. Nie zabraknie również słodyczy i owoców. Poza tym goście otrzymają od sponsorów paczki z żywnością. W wydawaniu posiłków i paczek pomogą harcerze. Przygotowano poczęstunek dla około tysiąca osób.

Trzy godziny później, o godz. 15.00, w Gdańsku odbędzie się druga wigilia. Dominikanie i studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Górka, działającego przy kościele św. Mikołaja w Gdańsku, zapraszają chętnych na spotkanie opłatkowe w Centrum Stocznia Gdańska przy ul. Lisia Grobla (na tyłach przychodni). Wolontariusze przygotują ciepłe potrawy, ciasta i słodycze. Zapakują także ponad 500 paczek. W każdej z nich znajdą się codzienne przybory toaletowe, ciepłe skarpety i rękawiczki. Dzieci znajdą w paczkach słodycze i drobne upominki.


Jeśli spotkacie na swojej drodze osobę samotną, bezdomną, potrzebującą – nie bądźcie obojętni. Przekażcie jej tą wiadomość. Niech w ten dzień nie będzie sama i głodna.

Wesołych Świąt!

Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.