Dron Festiwal w PPNT Gdynia po raz drugi!

7 Maj

Festiwal filmów i konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów, prelekcje oraz podniebne wyścigi – to najważniejsze elementy tegorocznego Dron Festiwalu, który odbędzie się 14 maja w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni. Wydarzenie na stałe wpisało się w mapę ogólnopolskich festiwali.

W styczniu 2016 ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji Dron Festiwal. Finał imprezy odbędzie się w sobotę, 14 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym Gdynia. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy i jest konkursowym przeglądem filmów zrealizowanych za pomocą bezzałogowych maszyn latających. Festiwal ma edukować i inspirować, w sposób odmienny i z innej perspektywy pokazać intrygujący świat dronów. Jego celem jest również popularyzacja nowoczesnej techniki, wzrost świadomości wśród pasjonatów wielowirnikowców oraz integracja środowiska.

W ramach drugiego festiwalu możecie spodziewać się następujących atrakcji:

DRON Festiwal

Konkurs filmowy i fotograficzny. Do udziału zaproszeni są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Tym razem filmy będą prezentowane w dwóch kategoriach: Scenes i Fun&Stories.

DRON Edukacja

Cykl wykładów poświęconych branży dronów i różnych jej aspektów.

DRON Expo

Targi produktów i firm, pokazy dronów oraz stoiska i prezentacje sprzętów przez hobbystów.

DRON Race

Wszystkich spragnionych podniebnych wrażeń, a także śmiałków chcących sprawdzić swoich sił w powietrznych wojażach zapraszamy miesiąc po festiwalu, 4 i 5 czerwca na lotnisko Aeroklubu Gdańskiego. Drony pilotowane będą metodą FPV – czyli w oparciu o obraz z kamery zainstalowanej w modelu, a wyścig będzie rozegrany według nowych wytycznych FAI – zachęcają organizatorzy festiwalu.

Więcej informacji na stronie: www.dronfestiwal.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.