Domki dla kotów

15 Gru
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Print this page

Gdański magistrat od 2006 roku przekazuje mieszkańcom dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe domy dla kotów. Domy, które są dostosowane do indywidualistycznego charakteru tych zwierząt: z oddzielnym wejściem do każdego z pomieszczeń. Przez ten czas rozdano już blisko 1160 domków dla kotów, a kolejnych 50 zastanie rozdanych w tę niedzielę.

Pomimo przekazania mieszkańcom tak wielu domków, zainteresowanie akcją nie maleje i Wydział Środowiska gdańskiego magistratu otrzymuje kolejne wnioski w sprawie udzielenia pomocy zwierzętom w okresie zimowym – mówi Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska UMG. – Zakupiliśmy więc 40 dużych domków (czteroosobowych) i 10 małych (dwuosobowych).

Po raz pierwszy domki zostaną rozwiezione do osób, które je zamówiły. Transport– wyruszy spod siedziby spółki Gdańskie Wody przy ul. Kaczeńce 33 w niedzielę 17 grudnia o godz. 12.00.

W środę – spotkanie dla opiekunów

Z kolei w środę 20 grudnia, w siedzibie Wydziału Środowiska przy ul. Piekarniczej 16, odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać o kocich problemach oraz otrzymać zestaw upominkowy przygotowany przez Wydział. – Cel spotkania jest integracyjny, porozmawiamy o kocich problemach, przyjemnościach. O różnych aspektach opieki nad wolnożyjącymi kotami w Gdańsku – mówi Dorota Groth z Fundacji KOTangens.

Opiekunowie kotów, którzy przyjdą na spotkanie, otrzymają także zestaw upominkowy, zakupiony przez Wydział Środowiska gdańskiego magistratu, a dystrybuowany przez Fundację „KOTangens”. Na zestaw składać się będzie puszka z karmą i karma sucha. Zestawy wydawane będą w godzinach 14.00-17.00. Ich liczba jest ograniczona!

Pomagamy od 2006 roku

Przypomnijmy, że Gdańsk od 2006 roku oferuje kotom domy szyte ma miarę, czyli własny kąt na wyłączność (jedno pomieszczenie dla jednego kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz z Powiatowym Inspektorem Weterynarii.

Warunkiem przyznania budki jest zgoda administratora na jej ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku oraz czystości w jej otoczeniu.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.