Rola wartości w procesie podejmowania decyzji projektowych

27 Maj

Rozwiń swój warsztat projektowy i twórz produkty lepsze od konkurencji – 11 czerwca br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się interdyscyplinarne zajęcia na temat roli, jaką pełnią wartości w projektowaniu.

Warsztat ma na celu pokazać projektantom, że świadomość językowych znaczeń i odpowiednia organizacja wartości zmieniają podejście do projektowanych przedmiotów, usprawniają proces projektowy oraz przyspieszają podejmowanie decyzji. Podczas spotkania z Beatą Leszczyńską, językoznawcą i kognitywistą, weźmiemy na warsztat kwestię wartości, które przestają być jedynie domeną humanistów i stają się bardzo ważne w kontekście projektowania i tworzenia marek – zachęcają organizatorzy.

Pytania na jakie musimy sobie odpowiedzieć na początku procesu projektowego: Dla kogo tworzymy? Jak produkt ma służyć ludziom i sprawiać, by nie wyobrażali sobie bez niego codzienności? W jaki sposób design może poruszać emocje i podsycać aspiracje? Jakie wartości będzie reprezentował? W toku warsztatów uczestnicy opracują zestawy wartości dla własnych projektów czy produktów. Będą mieli okazję zweryfikować wartości i znaczenia, jakie nadali swoim projektom, w celu ich optymalizacji. Przeanalizują również źle dobrane wartości, które utrudniają rozwój produktu i jego sprzedaż – dodają.

Warsztaty skierowane są do projektantów wzornictwa, architektów i studentów nauk projektowych. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy!

Zajęcia poprowadzi Beata Leszczyńska – właścicielka agencji promocyjno-wydawniczej SERCE SŁOWA, zajmująca się na co dzień zagadnieniami związanymi z językiem biznesu, semantyką w sztukach projektowych oraz wartościami w projektowaniu.

Kiedy? 11 czerwca 2016 r. (sobota), godz. 11.00-15.00
Gdzie? PPNT, budynek nr III, sala G (Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia)
Więcej informacji: centrumdesignu.gdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.