Dbaj o środowisko z Ekoludkiem

28 Maj

Każdy może się troszczyć o naturę, niezależnie od wieku. A jak to robić prawidłowo? Będą się mogli o tym przekonać wszyscy, którzy w sobotę 2 czerwca odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Gdańsk i wezmą udział w warsztatach w ramach kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”. Podczas zabaw i gier najmłodsi dowiedzą się, jak na co dzień dbać o środowisko. Na uczestników czekają również bezpłatne sadzonki. Wstęp wolny.

Troska o środowisko może mieć różne formy, ale warto zacząć od prostych codziennych czynności, takich jak segregowanie domowych odpadów, dokładne dokręcanie kranu czy wyłączanie urządzeń elektronicznych, gdy z nich nie korzystamy. Tych nawyków warto uczyć się od najmłodszych lat.

Dlatego jak co roku Centrum Handlowe Auchan Gdańsk zaprasza dzieci i ich rodziców do udziału w warsztatach w ramach kampanii Ekoodpowiedzialni. Najmłodsi będą poznawać zasady odpowiedzialnych zachowań w trakcie zabaw oraz rozwiązywania łamigłówek i krzyżówek. Dzieci będą mogły także zagrać w grę XXL pt. „Uratuj ziemię”. Z kolei podczas warsztatów plastycznych ozdobią postać Ekoludka, który stanie się przewodnikiem po zasadach ekologicznego stylu życia oraz udekorują papierową torbę na zakupy. Każda rodzina, biorąca udział w warsztatach, otrzyma sadzonkę, którą będzie mogła uprawiać na balkonie lub w przydomowym ogródku.

W sąsiedztwie naszego centrum handlowego znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy. To wyjątkowe położenie zobowiązuje, dlatego na co dzień podejmujemy takie działania, jak ograniczenie liczby odpadów i recykling, optymalizację zużycia energii elektrycznej i wody, zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska. Podczas takich kampanii, jak Ekoodpowiedzialni, zachęcamy naszych gości do codziennej troski o środowisko – mówi Monika Brandeburg, menedżer Centrum Handlowego Auchan Gdańsk.

Warsztaty Ekoodpowiedzialni odbędą się 2 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ul. Szczęśliwej 3. Zajęcia trwają od godziny 11.00 do godziny 17.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a materiały będą dostępne na miejscu.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.