Czy słońce, czy deszcz

5 Lip

W dniach 08.07–31.08.2017 „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Izba Pamięci Wincentego Pola zapraszają na wystawę czasową „Czy słońce, czy deszcz”. Wstęp wolny.

„Czy słońce, czy deszcz” to wakacyjna wystawa czasowa poświęcona archiwalnym widokówkom, jakie były wysyłane do bliskich w okresie letniego wypoczynku. Dzieło sztuki, źródło historyczne czy może zwykła pamiątka? Na tak postawione pytania, odpowiedzi będą poszukiwać goście naszej wystawy. Czy w dobie instagrama, snapchata, aparatów cyfrowych, postów na facebooku, pocztówka bezpowrotnie odeszła do lamusa? A może wręcz przeciwnie – zyskała drugie życie, stała się dumą hobbystów, obiektem pożądania kolekcjonerów, którzy gotowi są zapłacić za unikatowy egzemplarz setki euro?

Prezentowana wystawa, to też powrót do przeszłości, kiedy wyjeżdżając na wakacje nad morze naszym jedynym kontaktem z bliskimi była kupiona widokówka przedstawiająca miejsce, w którym wypoczywaliśmy. A zatem: o czym pisaliśmy do naszych bliskich, czym chcieliśmy się podzielić na ograniczonej pocztówkowej powierzchni, kogo chcieliśmy pozdrowić i na co jak zwykle narzekaliśmy…

                                               >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Ekspozycja wystawy: 08.07–31.08.2017
pon.–pt. godz. 10:00–20:00
sobota: godz. 11:00–14:00
niedziela: nieczynne
Wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.