Brafitting z „Christelle” *

4 Kwi

Dotąd o brafittingu słyszałam jedynie z doniesień w mediach. Nie brałam sobie jednak tych rad do serca. Podobnie jak większość kobiet nosiłam nieodpowiednio dobraną bieliznę, nie dbając o choroby kręgosłupa i coraz częstsze bóle pleców. Po tym, jak z koleżanką odwiedziłyśmy salon bielizny „Christelle” w Gdyni, szybko zmieniłam zdanie.

„Stoimy na straży idealnie dobranego stanika” to hasło przewodnie „Christelle”. W przeciwieństwie do innych sklepów z bielizną, tu rozmiary nie kończą się na miseczce D, a personel posiada fachową wiedzę na temat brafittingu. Naszą uwagę przykuła bogata oferta eleganckiej, szalenie kobiecej bielizny. Te piękne koronki, zmysłowe zdobienia… Chciałyśmy kupić każdy z zaprezentowanych modeli staników, koszulek nocnych, gorsetów i body.

fantasie andrea

Ekspedientki zajęły się nami nie tylko z dużym profesjonalizmem, lecz przede wszystkim – z wyczuciem naszych charakterów. Okazało się, że dotyczył nas najczęstszy problem kobiet: zbyt duży obwód stanika, a do tego za mała miseczka. Panie wytłumaczyły nam, jak powinien wyglądać odpowiednio dobrany biustonosz; pokazały kilka magicznych trików, o których wcześniej nawet nam się nie śniło. Potem zmierzyły nas i zaczęły indywidualnie dobierać takie modele, które podkreślały największe atuty naszej sylwetki. Starały się, abyśmy wyglądały doskonale i czuły się komfortowo przez cały czas trwania brafittingowej sesji.

Efekt? Wydłużona talia, wyszczuplona figura i o wiele większa pewność siebie. Zakupy nas usatysfakcjonowały, a przy okazji okazały się interesującą przygodą. Od teraz będziemy polecać brafitting w „Christelle” wszystkim koleżankom!

fauve emmanuelle

Rozmowa z Marzeną Abramowicz, założycielką sklepów „Christelle”:
Czy Polki potrafią dobrać sobie właściwy stanik? Skąd ostatnio tak duża popularność brafittingu?
Według statystyk okazuje się, że ponad 80% kobiet nosi nieodpowiednio dopasowany biustonosz. Większość sklepów z bielizną nie posiada wystarczająco rozbudowanej rozmiarówki oraz wyszkolonego personelu. Nasz salon oferuje biustonosze od 60 cm do 110 cm pod biustem w miseczkach od A do M, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować indywidualny rozmiar dla każdej klientki. Panie, trafiające do naszego sklepu po raz pierwszy wychodzą z zupełnie innym rozmiarem niż do tej pory nosiły. Brafitting  zyskał ostatnio  ogromną popularność dzięki zainteresowaniu mediów. Pojawiły się programy telewizyjne, jest wiele artykułów w prasie, dzięki którym kobiety zdobywają wiedzę na temat prawidłowego doboru biustonosza.
Czym charakteryzuje się nieodpowiednio dobrany biustonosz?
Pierwszym sygnałem nieodpowiedniego dopasowania rozmiaru biustonosza jest zbyt luźny obwód. To właśnie odpowiednio dobrany obwód podtrzymuje nasz biust odciążając jednocześnie kręgosłup (szczególnie jeżeli jesteśmy posiadaczkami nieco większego biustu). Nosząc zbyt luźny obwód, często ramiączka, które są zbyt mocno podciągnięte, powodują zaczerwienienia na skórze. Nieodpowiednio dopasowany biustonosz może być również przyczyną bólu głowy, karku, kręgosłupa. Następnym sygnałem jest złe dopasowanie rozmiaru miseczek. Jeżeli piersi wychodzą z nich górą tworząc efekt „wylewania” to znak, że miseczka jest stanowczo za mała. W za małej miseczce fiszbina będzie zbyt krótka, nie będzie okalała całej piersi.  W odpowiednim staniku zaczynamy się prostować – uwidoczniona zostaje talia, jesteśmy bardziej smukłe.

Często podczas dobierania stanika, okazuje się, że kobiety powinny nosić o wiele większą miseczkę np. E zamiast C. Jakie są ich reakcje na tak duży przeskok?
Najczęstszą reakcją jest ogromne zaskoczenie. Klientki, które wcześniej nie spotkały się z brafittingiem są zdumione, jaką ogromną różnicę czyni perfekcyjne dopasowanie biustonosza. Panie  obsługiwane są u nas bez pośpiechu, poświęcamy im dużo uwagi. Staramy się aby zakupy bielizny był dla Pań ogromną przyjemnością. Dopasowujemy nie tylko rozmiar, ale również fason –  proponujemy odważne kolory, bogate wzornictwo – niejednokrotnie zdarzyło się, że pani, która przyszła po kolor biały czy beżowy, wyszła od nas z odważną fuksją, purpurą czy oryginalnym deseniem. Klientki przyznają, że kupowanie bielizny w salonach, takich jak nasz jest ogromną przyjemnością.

nicola

Po czym poznać, że czas zaopatrzyć się w nowy biustonosz?
Najczęstszym sygnałem jest obwód, który staje się zbyt luźny. Zapięcie wraz z tyłem obwodu będzie przesuwało się ku górze, a fiszbiny nie będą przylegały do mostka.

Jakie staniki polecałaby Pani kobietom, które mają duży biust, a pragną uprawiać sporty? Czy w ich przypadku sprawdzi się typowy stanik sportowy?
Absolutnie. Biustonosz sportowy charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i komfortem noszenia. Dzięki swojej konstrukcji perfekcyjnie podtrzymuje biust przy każdej aktywności fizycznej. Model, który sprawdził się doskonale to Panache Sport.

Jakie są najczęstsze błędy kobiet podczas kupna biustonoszy?
Głównym problemem jest kupowanie bielizny bez jej mierzenia. Nie każdy biustonosz w tym samym rozmiarze będzie leżał tak jak poprzedni. Poleganie na rozmiarach dostępnych w sieciówkach oraz w przypadkowych sklepach, prowadzi do kupowania bielizny z przyzwyczajenia w błędnym rozmiarze. Trafiając do naszego salonu spotkać można się z różnorodnością fasonów biustonoszy, co jest istotne, ponieważ nie każdy nosi biustonosze typu push-up.
Do sklepów „Christelle” zapraszamy na ul. Świętojańską 66 oraz Władysława IV 38a w Gdyni. Więcej informacji o ofercie oraz możliwość zamówień online na stronie: christelle.pl.

* ARTYKUŁ SPONSOROWANY

fauve chloe 2

One Reply to “Brafitting z „Christelle” *”

  1. Dzisiaj zrobiłam zakupy w sklepie „ christelle” przy ul. Świętojańskiej , była to sama przyjemność , już w wejściu do sklepu przyjęła mnie miła atmosfera , życzliwość i uśmiech pań pracownic oraz pełne zainteresowanie pani właścicielki . Bardzo duży wybór asortymentu , pełny profesjonalizm przy doborze odpowiedniego stanika dla mnie . Żałuje , ze dopiero teraz odwiedziłam ten sklep , ale nie żałuje wydanych pieniędzy , gorąco polecam , sama jeszcze nie raz skorzystam .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.