Biznes na planszy

26 Lip

Przedstawiciele biznesu z Azji i innych regionów świata spotkają się w Olsztynie na dwutygodniowym Kongresie Go, którego organizatorem w roku 2013 jest Polska. Centrum dowodzenia i organizacji kongresu znajduje się w Gdańsku.


Jak to się stało, że Polska została organizatorem imprezy o takiej randze?
Polska już po raz trzeci będzie gospodarzem Europejskiego Kongresu Go. Tym razem niemal 1000 graczy pozna Warmię i Mazury – mówi Paweł Noga, organizator. – Dobra organizacja poprzednich kongresów i zaangażowanie graczy z Polski sprawiły, że raz jeszcze powierzono nam rolę gospodarza. Jestem przekonany, że nikt nie będzie zawiedziony, bo oferta przygotowana dla gości jest naprawdę imponująca.

Co ma wspólnego mało znana gra planszowa z biznesem?
Założenia gry były już od zamierzchłych czasów wykorzystywane przez azjatyckich władców i handlowców do podejmowania kluczowych decyzji politycznych i ekonomicznych. Strategie Go były i są główną bazą w prowadzeniu kampanii militarnych i politycznych rozwiązaniach. Azjatyckie przedsiębiorstwa posługują się filozofią Go do kontaktów z Europejczykami i to jest ich wielki atut.

Czy na tej imprezie w jakikolwiek sposób skorzysta Wybrzeże?
W tym roku to Olsztyn będzie w centrum wydarzeń. Nasi goście z Azji i Europy na pewno odwiedzą Trójmiasto; korzystając z ich obecności w Polsce promujemy piękne regiony kraju. Natomiast jeśli chodzi o samo Go – dostaliśmy kilka propozycji od szkół i ośrodków kultury, by rozpocząć nauczanie tej gry, alternatywnie np. do zajęć szachowych i na pewno z tych ofert po wakacjach skorzystamy. Mamy też nadzieję, że obecni na kongresie polscy przedsiębiorcy zrozumieją, że Go to strategia: fuzje, przejęcia, konkurencja. W tym leży ogromna siła – to jak bycie krok przed innymi, a przecież mamy czasy „sekundowców” i urządzeń mobilnych. Może przy okazji warto wspomnieć, że grę Go można ściągnąć i wypróbować choćby na tablecie.

Powodzenia!

Europejski Kongres Go odbędzie się w dniach 27.07-11.08.2013.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.