A może nad morze – majówka z Centrum Nauki EXPERYMENT

21 Kwi

Jak oceanografowie radzą sobie ze sztormami? Czy Bałtyk jest czysty i … ile plastiku zjadamy nawet o tym nie wiedząc? Jak zorganizować wyprawę badawczą w Antarktykę? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Centrum Nauki EXPERYMENT wraz naukowcami z Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w ramach tegorocznej majówki.

Od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja EXPERYMENT będzie czynny codziennie od 10.00 do 19.00 – również w poniedziałek! W tych dniach CNE zaprasza wszystkich do wspólnej morskiej podróży w głębiny Bałtyku.

W trakcie długiego majowego weekendu odwiedzający EXPERYMENT będą mogli bliżej przyjrzeć się pracy oceanografów, usłyszeć na czym polegają badania naukowe z zakresu fizyki, chemii, biologii i geologii morza, porozmawiać bezpośrednio z naukowcami oraz wziąć udział w fascynujących interaktywnych warsztatach.

W programie:
– spotkania z naukowcami Instytutu Oceanografii UG – codziennie będzie można porozmawiać z innym ciekawym gościem!; 
– warsztaty otwarte, podczas których w specjalnie przygotowanych akwariach będzie można obejrzeć żywe zwierzęta i rośliny Bałtyku, dowiedzieć się, jak bardzo nasze morze jest słone oraz stworzyć własne preparaty mikroskopowe;
– prezentacja sprzętu, który jest obowiązkowym wyposażeniem każdej jednostki badawczej, takiego jak sondy, batometry, czerpacze a nawet ponton!

POZNAJ FASCYNUJĄCĄ PRACĘ OCEANOGRAFÓW!
ZANURZ SIĘ Z NAMI W PODWODNY ŚWIAT BAŁTYKU!
ODWIEDŹ EXPERYMENT W TRAKCIE TEGOROCZNEJ MAJÓWKI!

Wszystkie atrakcje w ramach weekendu majowego będą dostępne w cenie biletu na wystawę. Więcej informacji: experyment.gdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.