Znasz młodego, aktywnego artystę? Zgłoś go do nagrody

9 Paź

Prezydent Miasta Gdańska zaprasza do zgłaszania kandydatur młodych twórców gdańskich, którzy – odznaczając się osiągnięciami kulturalnymi – zasługują na szczególne wyróżnienie. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października.

Zapraszamy radnych, gdańskie szkoły artystyczne, instytucje kultury i kulturalno-oświatowe działające na terenie Gdańska, stowarzyszenia, fundacje i związki twórcze czy przedstawicieli działów kultury gdańskich mediów, do zgłaszania kandydatur do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2017.  Poprzez nagrodę chcemy pokazać młodych, prężnych twórców, którzy swoją działalnością istotnie zapisują się na mapie gdańskiej czy ogólnopolskiej kultury. Kultura bowiem jest fundamentem społeczeństwa, które jest świadome swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Dlatego ważne jest docenianie także młodych artystów, wnoszących świeżość, nowość w swoich dziedzinach – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, jest wyróżnieniem, które ma podkreślić działalność artystów młodego pokolenia, zarówno tych, którzy już zostali zauważeni, jak i tych, którzy tego wyróżnienia właśnie potrzebują. – Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur nietuzinkowych, nieprzeciętnych. Mamy nadzieję, że razem, uda nam się wyłonić kolejne młode talenty tworzące kulturę i sztukę w Gdańsku. Zachęcamy do składania kandydatur artystów, mających do 35 lat, którzy w ostatnich trzech latach szczególnie zapadli Państwu w pamięć, poprzez swoje projekty, realizacje, koncerty – dodaje prezydent Paweł Adamowicz.

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawana jest od 2000 roku. W trakcie 17 edycji uhonorowano 104 artystów, wśród nich między innymi: Katarzynę Krakowiak, Natalię Cyrzan, Annę Miler, Macieja Moskwę, Marcina Zawickiego, Macieja Gańskiego, a w zeszłym roku: Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, Kamila Piotrowicza, Wojciecha Frycza.

Zeszłoroczni laureaci, wraz z przedstawicielami Rady Miasta Gdańska, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego i mediów, zasiądą w Kapitule oceniającej wnioski do Nagrody.

Szczegóły i dokumenty do pobrania są dostępne tutaj

Fot.tyt.: Nominowani do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury za 2016 rok podczas uroczystości wręczenia nagród w Klubie Żak/fot. Dominik Paszliński.

Źródło: Informacja prasowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.