Wystawa Chrisa Niedenthala – czat, carillon i wernisaż

30 Sty

Od 1 lutego w Ratuszu Głównego Miasta będzie można zobaczyć ponad 120 zdjęć wykonanych przez Chrisa Niedenthala. W środę, 30 stycznia o godz. 16.00 na portalu Gdańsk.pl odbędzie się czat z artystą. W czwartek, 31 stycznia również o 16.00 w Sali Morskiej Ratusza Głównego Miasta odbędzie się wernisaż wystawy Niedenthala. Pół godziny wcześniej z wieży Ratusza popłyną dźwięki carillonu.

W czacie transmitowanym online wezmą udział Chris Niedenthal, zwany fotografem wolności, oraz Wojciech Duda, polski historyk, publicysta i wydawca. Początek w środę, 30 stycznia o godzinie 16.00 na portalu Gdańsk.pl.

W czwartek, 31 stycznia o godzinie 15.30 z wieży Ratusza Głównego Miasta rozpocznie się koncert carillonowy w wykonaniu miejskiej carillonistki Moniki Kaźmierczak. Koncert będzie nawiązywał, na życzenie Niedenthala, do wydarzeń związanych z odejściem śp. prezydenta Pawła Adamowicza. Usłyszymy Sound of Silence w wersji na carillon, Epitafium Katarzyny Kwiecień-Długosz oraz historyczny chorał żałobny.

Również w czwartek, o godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż (obowiązują zaproszenia).

Życie codzienne miasta w obiektywie Chrisa Niedenthala, fot. Chris Niedenthal, mat. Muzeum Gdańska

Na wystawie będzie można zobaczyć panoramy gdańskich dzielnic, ważniejsze zabytki czy budynki użyteczności publicznej. W centrum zainteresowań znajdują się jednak gdańszczanki oraz gdańszczanie – zarówno znani, jak i zwyczajni, a także przybywający do miasta turyści z całego świata. Zdecydowana większość bohaterów wystawy została uchwycona podczas wykonywania codziennych czynności. Od sierpnia do grudnia 2018 wykonano kilka tysięcy zdjęć. W katalogu, który ukaże się do końca czerwca 2019 r., znajdzie się ponad 250 fotografii.

Wystawa będzie dostępna dla publiczności od 1 lutego do 12 maja. Wstęp jest biletowany.

Fot.tyt.: Życie codzienne miasta w obiektywie Chrisa Niedenthala, fot. Chris Niedenthal, mat. Muzeum Gdańska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.