Weekend po gdyńsku

4 Sie

Kolejny weekend upłynie w Gdyni pod znakiem aktywności na świeżym powietrzu i integracji z sąsiadami. Oraz sportowych emocji, bo startuje Ironman 70.3 Gdynia. Warto też odwiedzić Scenę Letnią w przedostatni weekend pokazów.

PIĄTEK

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife
Pierwszy weekend sierpnia po raz kolejny upłynie w Gdyni pod znakiem triathlonu. Od piątku 4 do niedzieli 6 sierpnia w międzynarodowych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zobaczymy około 4 tysięcy zawodników z całego świata. Wspierać ich będzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Jednak Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife oznacza nie tylko start zawodników, ale także – a może przede wszystkim – wiele atrakcji dla mieszkańców. Szczegóły: www.gdynia.pl/co-nowego,2774/nadchodzi-ironman-informacje-praktyczne-dla-mieszkancow,496721.

SOBOTA

Spacery morskie z przewodnikiem
„Wakacje Morskie Gdyni” to otwarte zaproszenie do spędzania letniego wypoczynku w słonecznej, nadmorskiej Gdyni. W trakcie spacerów szlakiem Legendy Morskiej Gdyni uczestnicy dowiedzą się o wielu ciekawostkach historyczno-morskich, w tym usłyszą opowieści o polskich transatlantykach, legendarnych kapitanach, okrętach oraz wyprawach żeglarskich.
Spacery będą prowadzone przez doświadczonych przewodników PTTK o. Morski Gdynia, a także ze wsparciem eksperta morskiego Aleksandra Goska. Najbliższy spacer odbędzie się w sobotę 5 sierpnia. Początek o godz. 10.00, Gdynia InfoBox.

Wakacje z modernizmem – wakacje z architekturą
Zapraszamy na cykl otwartych, bezpłatnych spacerów architektonicznych Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Spacery będą odbywały się w każdą sobotę wakacji (lipiec i sierpień). Start o godz. 14.00 z Gdynia InfoBox. Najbliższy spacer odbędzie się w sobotę 5 sierpnia. Spacery poprowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Szlaku. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą „detalom” gdyńskiej architektury. Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia.

Wakacyjna przygoda z Centrum Nauki Experyment
Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę w godz. 12.00 – 16.00 na warsztaty tematyczne. Wstęp w ramach biletu na wystawę stałą. Udział nie wymaga wcześniejszej rejestracji. W programie m.in. oglądanie planktonu pod mikroskopem, sprawdzanie wody przy pomocy różnorodnych testów, ale również naukę pierwszej pomocy oraz uwaga! – warsztaty plastyczne dla najmłodszych w trakcie których każdy będzie mógł wykonać telefon-przypominajkę z numerem 112.

Kino pod chmurką na Obłużu
5 sierpnia o godz. 21.00 na skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu odbędzie się projekcja filmu w reż. Kena Loacha „Whisky dla aniołów”. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Ogrodowe Niedziele w Marszewie
Co tydzień, w niedziele do końca września 2017, w godz. 10.00-16.00 można zwiedzać Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” oraz wziąć udział w warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin (leśnictwo, botanika, ornitologia, puszczaństwo, snycerstwo, rymarstwo). Zajęcia zwykle odbywają się w dwóch turach, o godz. 11.00 i 13.00. W niektórych warsztatach liczba osób mogących wziąć udział jest ograniczona; w takich wypadkach organizowane są zapisy. Każdorazowo rozpalane jest także ognisko. W niedzielę 6 sierpnia – Ewelina Sobańska – „Ptasie Radio”. Rozpoznawanie głosów ptaków – warsztaty, Arkadiusz Gutowski „I co ja robię tu?…, czyli po co nam leśnik w lesie?”. Prelekcja i dyskusja o tym, dlaczego wycinamy zdrowe drzewa.

„Rodzinne czytanki nad morzem”
W niedziele o godzinie 12.00 w kawiarni przy Scenie Letniej w Gdyni Orłowie, jak co roku będą odbywały się „Rodzinne czytanki nad morzem” dedykowane dzieciom i dorosłym, którzy chcą radośnie i twórczo spędzić czas. Spotkania z literaturą dziecięcą połączone z rodzinnymi warsztatami w 2017 roku odbywają się pod hasłem: Animals Wow! Odkryj z nami świat zwierząt! Fragmenty książek przeczytają aktorzy Teatru Miejskiego i artyści z nim współpracujący: Niedziela 6 sierpnia: Agnieszka i Jacek Bałowie z córką Julią. Warsztaty tematyczne do czytanek poprowadzą: Anna Zalewska-Uberman (pomysłodawca akcji, pedagog teatru w Teatrze Miejskim w Gdyni) oraz Marta Fass (architektka, psycholog i miłośniczka teatru). Koordynator akcji: Marta Pałubicka. Akcji towarzyszyć będzie plebiscyt na „Kultową książkę mojego dzieciństwa”. Wśród uczestników plebiscytu rozlosowane będą zaproszenia na spektakle dla dzieci znajdujące się w repertuarze Teatru Miejskiego.

Archi Spacer z prelekcją
Miasto Gdynia zaprasza w niedzielę 6 sierpnia o godz. 17.00 na kolejną odsłonę cyklu Gdyńskiego Szlaku Modernizmu „Archi Spacery z Prelekcją”. Spacer poprowadzi Sławomir Kitowski, znawca i badacz dziejów Gdyni, redaktor wydawnictwa, wieloletni publicysta oraz aktywny animator gdyńskiej kultury. Trasa spaceru uwzględni najciekawsze obiekty architektury modernistycznej, a także inne wybrane obiekty historyczne. Głównym motywem przewodnim spaceru będzie jednak unikalny krajobraz kulturowy dzielnicy, w którym architektura z okresu międzywojnia odgrywa znaczącą rolę. Miejsce startu: CH Klif, al. Zwycięstwa 256

Teatr Gdynia Główna zaprasza
Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza w niedzielę 6 sierpnia o godz. 14.30 na Babie Doły na paradę. Czeka nas widowisko uliczne łączące w sobie teatr, magię i cyrk. W korowodzie przejdą pierroci, szczudlarze, wróżki. Rytm nadadzą tancerze, bębniarze i akordeon. Będzie kolorowo i głośno. Paradę przygotuje i poprowadzi Teatr Korkoro wraz Teatrem Gdynia Główna. Będzie można śpiewać, tańczyć, podskakiwać, puszczać bańki mydlane. Wstęp wolny.

„Wieczory z muzyką organową”
6 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (Gdynia Obłuże, pl. św. Andrzeja 1) odbędzie się pierwszy tegoroczny koncert z cyklu „Wieczory z muzyką organową”.
Wykonawcami koncertu będą: szwedzka śpiewaczka Ann-Margreth Nyberg (sopran) oraz Karol Hilla (organy). W programie muzyka Edwarda Griega, Richarda Straussa, Józefa Haydna, Georga Muszela oraz Roberta Schumanna. Część repertuaru zostanie wykonana przy użyciu dodatkowego, dolnego stołu gry, w który zostały wyposażone organy w kościele św. Andrzeja Boboli. Wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.