Warsztaty Gdańskiej Szkoły Muralu edycja 2017

28 Lut

Chcesz zaprojektować mural? Interesują Cię działania w przestrzeni publicznej? Przyjdź na spotkania nowego cyklu warsztatów artystycznych Gdańskiej Szkoły Muralu. Inauguracja cyklu odbędzie się 4 marca o godz. 14.00 w audytorium ASP w Gdańsku przy ul. Targ Węglowy 6.

Spotkania Gdańskiej Szkoły Muralu przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych realizacjami w przestrzeni miejskiej. W ramach cyklu zaplanowany jest tydzień (5 dni) spotkań warsztatowych, podczas których uczestnicy i uczestniczki poznawać będą technologie pracy w przestrzeni miejskiej, tajniki projektowania oraz przygotowywania projektów. Finałem warsztatów będą plenery, na których zrealizują swoje prace.

Prowadzącymi Gdańską Szkołę Muralu są Jacek Zdybel – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i dr Rafał Roskowiński – pionier sztuki murales w Polsce.
Pierwsza wspólna realizacja odbędzie się bardzo szybko. Razem z Inicjatywą Miasto Gdańska Szkoła Muralu planuje zaaranżować plac od strony SKM Zaspa przed otwieraną wiosną Galerią Wnętrz City Meble. By przygotować się do pracy, uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznają najpierw techniki malowania obrazu 3D na płaszczyźnie, aplikowania różnego rodzaju farb: akrylowych, krzemianowych czy chlorokauczowych. Będziemy też uczyć się, jak poprawnie używać sprayu jak przygotowywać szablony i pracować z nimi na ścianie – mówi prof. Jacek Zdybel.

mue1

Udział w warsztatach jest bezpłatny i dobrowolny. Można przyłączyć się do grupy na każdym etapie projektu.

Gdańska Szkoła Muralu
Celem działania Gdańskiej Szkoły Muralu jest przywrócenie muralowi jego pierwotnej funkcji. GSM dąży również do stylistycznego ujednolicenia lokalnego street art’u, przez warsztaty integrujące malarskie środowisko. Adepci Gdańskiej Szkoły Muralu zrealizowali murale na Zaspie, we Wrzeszczu, w Mokrej Wsi, Wiźnie, w Bukareszcie, Kiszyniowie i Gandawie oraz asystowali przy tworzeniu murali podczas Festiwalu Malarstwa Monumentalnego Monumental Art. GSM Zrealizowała również prace dla LPP – właściciela marek m.in. CROPP i Reserved.

GSM. Bukareszt2015, mural
GSM. Bukareszt2015, mural

Data: 4 marca, godz. 14.00
Miejsce: Audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ul Targ Węglowy 6.
Wstęp wolny!

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk.
Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Plama – Gdański Archipelag Kultury.

Fot.tyt.: GSM Gandawa 2015 Panorama.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.