Trójmiejski Szum

17 Lut

Już 17 marca w sopockim klubie Sfinks700 odbędzie się druga edycja charytatywnego koncertu „Trójmiejski Szum”. Podobnie jak rok temu, podczas imprezy odbędzie się zbiórka pieniędzy na hospicjum dziecięce im. św. Wawrzyńca w Gdyni Oksywiu.

„Trójmiejski Szum” to inicjatywa, która łączy koncert hip-hopowy z akcją charytatywną. Pierwsza edycja odbyła się 24 kwietnia minionego roku w sopockim klubie Underground i przyciągnęła blisko 200 osób. Pozwoliło to zebrać ponad dwa tysiące złotych, które w formie niezbędnych artykułów zostały przekazane do gdyńskiego hospicjum.

Ochir Buural, Paweł Dąbrowski i Piotr Zeszutek są inicjatorami i organizatorami „Trójmiejskiego Szumu”. Wspólnie angażują się w hip-hopowy projekt N!Tendo, a także Eku2 (Paweł i Piotr).

Często brakuje w Trójmieście koncertów, gdzie są promowane lokalne ekipy, dlatego postanowiliśmy sami zorganizować taką imprezę, a przy okazji pomóc dzieciakom – mówi Ochir.

Z kameralnego klubu, jakim jest Underground, organizatorzy postanowili wypłynąć na szersze wody i zwiększyć zasięg imprezy, dlatego drugą edycję będzie gościł słynny Sfinks700.

Z mainstreamowych raperów zaprosiliśmy Skorupa – reprezentanta Śląska oraz Leha z Gdyni. Chcemy, aby idea się rozwijała i przyciągnęła setki fanów, dlatego wychodzimy poza trójmiejską scenę i powiększamy klub – kwituje Piotr Zeszutek, rugbista sopockiego Ogniwa.

Organizatorzy nie ukrywają, że można łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego angażują się w pomoc najmłodszym.

Dzieci są zawsze najbardziej poszkodowane. Dorosła osoba jest często w stanie sobie jakoś poradzić, natomiast dzieci są niestety bezsilne i przez to najbiedniejsze. Często nie mają nawet świadomości swojego ciężkiego losu – mówi Paweł Dąbrowski.

Ludzie lubią pomagać biednym, ale często nie wiedzą, jak to zrobić, aby ich pieniądze nie zostały źle wykorzystane. My tym osobom chcemy to ułatwić, a przy okazji dobrze się bawić – dodaje Piotr.

Podczas koncertu wystąpią: Skorup (Gliwice), Leh (Gdynia), Kontrabanda (Gdańsk), Eku2/N!Tendo (Sopot/Gdynia), Miejska Narracja (Gdańsk), a na dekach będzie czuwał DJ Długi. Zebrani widzowie będą mogli ponadto zobaczyć roztańczone dziewczyny z Dancehall Mafia. Po koncertach, od godziny 24.00 na scenie „Fontanna” ekipa Syndrome of Disorder zagra sety z gatunku Drum and Bass oraz Dubstep.

Koszt wejściówek to jedyne 10 zł, które zostanie zamienione na los. W czasie imprezy odbędzie się loteria, a także przeróżne licytacje. Do akcji „Trójmiejski Szum” włączyło się wiele podmiotów, które wsparły inicjatywę środkami pieniężnymi oraz swoimi produktami przekazanymi na aukcje. Gadżety klubowe przekazały sopockie drużyny: Ogniwo i Trefl. Ponadto partnerami „Trójmiejskiego Szumu” są: Ngraw, Timemaster Collection, Pizzeria Olio, Pizzeria Brooklyn, Stal Complex, Your Video, Kseroserwis.pl, Browar Miejski Sopot, Zapodaj.net, Concept Space, Beztroski Melanż, Brixuphoto, NaBogato Sushi, Gonga Wear oraz DRN Design.

Co? hip-hopowy koncert charytatywny – „Trójmiejski Szum vol. 2”
Gdzie? sopocki klub Sfinks700
Kiedy? 17 marca
O której? wjazd od 20.00, start koncertów 21.00
Po co? zbiórka pieniędzy na hospicjum dziecięce św. Wawrzyńca w Gdyni Oksywiu

                                    >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.