Sopocka nOFFa scena 2016

15 Wrz

Sopocka nOFFa scena to cykl koncertów prezentujących młodych artystów polskiej i europejskiej sceny niezależnej, zarówno tych już uznanych i rozpoznawalnych, jak
i tych określanych przez branżę muzyczną mianem „świeżych” i obiecujących zjawisk muzycznych. W ten sposób każdego wieczoru na jednej scenie można będzie usłyszeć muzyków, którzy już z powodzeniem zaistnieli w świadomości zarówno miłośników alternatywnego grania, jak i krytyków muzycznych, i tych, którzy stoją dopiero u progu swojej kariery.

24 września 2016, godz. 20.00
Sala Koncertowa PFK (Opera Leśna)

Please The Trees / The Shipyard

Please The Trees (Czechy)
Zespół gościł już w naszym kraju na pięciu trasach koncertowych. Grali też na Opener Festivalu, na AlterKlub Stage (World Stage) oraz drugi, sekretny nocny koncert przy polu namiotowym. Grupa promuje obecnie trzeci w dyskografii album „A Forest Affair”. Płyta została nagrana w USA, a dziennikarze na całym świecie (także w Polsce) już piszą, że to najlepsza rzecz, jaką dotychczas Please The Trees stworzyli. Dowodem może być fakt, że niedawno kapela otrzymała Ceny Anděl (czeski odpowiednik polskiego Fryderyka) w kategorii Alternatywna Płyta Roku – właśnie za album „A Forest Affair”. Zespół słynie też z niezapomnianych koncertów.

The Shipyard (Polska)
Grupa powstała w 2011 roku w Trójmieście, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom. Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali. Choć debiutancki album „We Will Sea” (Nasiono Records), okrzyknięty płytą roku przez wielu dziennikarzy (między innymi Piotr Stelmach z Trójki), wykazywał ciągoty ku nowej fali i post-punkowemu sznytowi, to obecnemu wcieleniu grupy najbliżej do ostrego i przebojowego gitarowego crossover. The Shipyard odwiedzili szereg klubów oraz festiwali (między innymi katowicki OFF Festival). Zdobyli też grand prix na festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego oraz główną nagrodę podczas turnieju Skrzydlate Wiosło w Piszu. Skład zespołu tworzą muzycy znani z formacji takich jak Made In Poland, Sound Of Pixies, Heart & Soul, Vulgar czy Kiev Office. W tej Stoczni wodowane są muzyczne torpedy na miarę XXI wieku.

Bilety w cenie: 20zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu, do nabycia:
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu
Kasa Opery Leśnej, ul. Moniuszki 12
oraz www.bart.sopot.pl,  www.operalesna.sopot.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.