Pokazy multimedialne – video mapping „Śladami Gdańskiej Nauki”

3 Lut

4 lutego na budynku Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej 33/35 w Gdańsku  od godziny 18:00 do 22:30 będzie wyświetlany mapping o gdańskich naukowcach. Jest to ciekawa forma pokazania osiągnieć znanych gdańszczan w atrakcyjnej formie. Pokaz będzie powtarzany co 15 minut.

Staramy się organizować dla mieszkańców działania wykorzystując nowe formy prezentowania wiedzy o naszym mieście. Mamy nadzieję, że ta propozycja spotka się z pozytywnym odbiorem. Widowisko ma dwa walory. Oprócz edukacji wykorzystuje też naturalne kształty budynku i pozwala go burzyć, podpalać, zalewać wodą, czy nawet przecinać na pół – mówi Monika Orchowska z Fundacji Gdańskiej.      

map1 
Pokazy są elementem Święta Gdańskiej Nauki. W zeszłym roku odbyły się po raz pierwszy, w tym roku pokaz został wzbogacony o nowe elementy. Czym jest VIDEO MAPPING? To trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. 5 minutowe projekcje „Śladami Gdańskiej Nauki” będą przedstawiały historię gdańskich naukowców. Na budynku Ratusza Staromiejskiego zagoszczą: jubilat Święta – Jan Heweliusz, Daniel Fahrenheit, Artur Schopenhauer i wielu innych, wspaniałych naukowców.

map2

Zmiana organizacji ruchu:

4 lutego w godzinach 16:30 – 23:00  wprowadzone zostaną  następujące zmiany w organizacji ruchu:
– Zamknięty zostanie odcinek ul. Korzennej od mostu do końca budynku Ratusza Staromiejskiego w kierunku Dworca;
– Ulica Korzenna jadąc od ulicy Jana Heweliusza nie będzie przejezdna do ulicy Kowalskiej;
– Jadąc od strony ulicy Kowalskiej będzie nakaz prawo skrętu w ulicę Piaski. Nie będzie możliwości przejazdu do ul. Jana Heweliusza.

map3

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.