„Pod osłoną nocy”, czyli InShortFF ponownie w Gdańsku

4 Lut

Już po raz drugi w Domu Sztuki GAK zagoszczą filmy z londyńskiego festiwalu filmów krótkometrażowych InShort Film Festival. Projekcję będzie można zobaczyć nieodpłatnie w piątek 10 lutego o godzinie 19:00 w Domu Sztuki GAK przy ulicy Stryjewskiego 25.

Wszystkie prezentowane podczas „InShortFF: Pod osłona nocy” miniatury to creme de la creme ostatniej edycji festiwalu. Impreza promuje różnorodność oraz wymianę i dialog międzykulturowy. A jej autorzy pragną pomóc wschodzącym twórcom z całego świata w dotarciu do szerokiego i międzynarodowego grona odbiorców.

 

CharlieCloudhead
CharlieCloudhead

 

Spośród 50 filmów tworzących program tegorocznych projekcji InShortFF w Londynie oraz będących najlepszymi pozycjami z około 1000 zgłoszeń, z ponad 80 krajów świata, kuratorzy polskich pokazów specjalnych wybrali te najciekawsze wizualnie, interesujące fabularnie oraz poruszające palące problemy.

Prezentowany przez GAK program „Pod osłoną nocy” składa się w dużej mierze z filmów fabularnych, traktujących o drastycznej zmianie zachodzącej w życiu głównych bohaterów. Widzowie pokazu będą mieli okazję do wspólnych wzruszeń, śmiechu, przeżycia grozy oraz refleksji nad tym, co ważne w życiu.

POLAND pokaz specjalny niedziela photomix
POLAND pokaz specjalny niedziela photomix

Zaprezentowane zostaną m.in. brytyjsko-nowozelandzki „Pochmurny Charlie” w reżyserii Ruperta Cresswell’a, holenderska „Nocna zmiana” autorstwa Ken’a van Mierlo , czy urocza, kanadyjska opowieść zatytułowana „Asteroida” Kristiny Mileska. W ramach bonusu, poza filmami składającymi się na program specjalny widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in. niemiecko-włoski „Mayday Relay” (reż. Florian Tscharf) nagrodzony konkursie festiwalowym nagrodą publiczności i wpisujący się w aktualną dyskusję o problemie uchodźców.

Fot.tyt.: They will all die in space/Zdjęcia udostępnione przez InShort Film Festival.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.