Ostatnia wieczerza (KONKURS)

28 Lis

Projekt „Ostatnia wieczerza” zostanie przedstawiony 1 grudnia o godz. 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże. Czekają na Was podwójne zaproszenia!

„Ostatnia wieczerza” to projekt, na który składają się: spektakl teatralny, pakiet edukacyjny z oprawą kontekstową i zadanie społeczneMyślisz globalnie, umierasz lokalnie.

Spojrzenie na współczesną cywilizację pozbawione hipokryzji, oparte na faktach, wzmocnione przez nieoczywiste połączenia i zaskakujące rozwiązania sceniczne. Spektakl kontestujący stereotypowe wyobrażenia na temat przedstawienia teatralnego, roli widza i relacji między aktywizmem a sztuką. „Ostatnia wieczerza” to zachęta do dyskusji i działania, tęsknota za wspólnotą, poszukiwanie kodu porozumienia. Activism is more than art. Sometimes it’s equal

To także impuls społeczny, aktywizujący szeroko rozumiane środowisko offowe. Na tę okoliczność została powołana do życia formacja Latający Cyrk Idei, do której zapraszani są aktorzy i tancerze niepublicznych teatrów, performerzy i aktywiści.

Buntuję się, więc jesteśmy. A.Camus

Przyglądamy się i oceniamy nowy porządek świata, rozciągniętego między kulturą przyjemności i nabywczą zachłannością eliminującą jakikolwiek poziom społecznego niezadowolenia i wspólnoty. Bunt przestał być akcją a stał się wyłącznie polem do dyskusji. Zamienniki buntu dostępne są w sklepach. Namaszcza się sytość kosztem głodnych i ucieka od wielkich idei na rzecz wygodnego relatywizmu.

Projekt Fundacji Pomysłodalnia „Ostatnia wieczerza” zdobył uznanie jury Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu i zakwalifikował się do grona zwycięzców Konkursu Off: Premiery/Prezentacje 2016.

Fundacja Pomysłodalnia – organizacja pozarządowa działająca w województwie pomorskim, z siedzibą w Rumi. Realizuje zadania z zakresu kultury i edukacji oraz działań społecznych i obywatelskich. Ludzie fundacji to prosumenci kultury, dlatego tworzą i produkują. Flagowe spektakle organizacji, to „This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy” oraz „Być jak Charlie Chaplin”. W produkcji znajdują się tytuły „Ostatnia wieczerza” oraz „Prawdziwa historia śmiechu”.

Prestiżowe projekty Fundacji Pomysłodalnia, to wortal Pomorze Kultury, Teatr na nowe czasy, Bliżej teatru, Śpiewający aktorzy oraz największy projekt – Kongres Kultury Pomorskiej, trwający od 2015 do kwietnia 2017 roku. Wszystkie informacje dostępne na stronie www.pomyslodalnia.pl

wiecz

Fundacja w grudniu 2015 roku otrzymała prestiżową nagrodę specjalną w ramach „Bursztynowego mieczyka” za działania kulturalne w województwie pomorskim.

Latający Cyrk Idei w składzie:
Koncept, scenariusz i reżyseria: Piotr Wyszomirski
Choreografia: Agafia Wieliczko
Wizualia: Łukasz „Rat” Czerwiński
Performance: Monika Wińczyk
Muzyka: Krzysztof Burnatowski
Projekt plakatu: Jacek Staniszewski.
Występują: Magdalena Bochan-Jachimek, Domela Grenda, Agafia Wieliczko, Monika Wińczyk z zespołem, Marek Kurkiewicz
Muzyka i słowa i do piosencki „Greed”: Adrian Klimkiewicz, wykonanie: Marion Jamickson; słowa, muzyka i wykonanie piosenki „Plecak”: Marek Kurkiewicz
Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia
Czas trwania: do ostatniego widza

Premiera trójmiejska: 1 grudnia 2016 (czwartek), godz. 19.00
Miejsce: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie
Ul. Bohaterów Monte Cassino 30

Bilety: 25 zł
Rezerwacja: mail: pomyslodalnia@gmail.com, tel. 608-661-616 lub 782-976-318.

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie i wygraj podwójne zaproszenie na spektakl „Ostatnia wieczerza”.

                                Kiedy narodziła się Fundacja Pomysłodalnia?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (30 listopada) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – OSTATNIA WIECZERZA. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 30 listopada, do godz. 12:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie na spektakl „Ostatnia wieczerza”.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.