Młodzież czyta!

13 Maj

Rada Miasta Gdańska wraz z Pałacem Młodzieży 16 maja (wtorek) w godz. 10.00–12.00 organizuje festyn podsumowujący Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W imprezie weźmie udział wiele szkół gdańskich. Nastąpi podsumowanie konkursów czytelniczych, konkursu „Gdański Mistrz Kaligrafii” i konkurs plastyczny „LEGENDY GDAŃSKIE JERZEGO SAMPA”.

Na dziedzińcu Nowego Ratusza będzie radośnie i kolorowo, gdyż młodzież przyjdzie przebrana w kostiumy bohaterów książek. W kilku „stacjach-namiotach” oraz specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie mogli będą uczestniczyć w: zabawach plastycznych i literackich, konkursach oraz grach sportowych  i malowaniu twarzy. W trakcie zabawy rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Najlepiej przebraną szkołę” – informują organizatorzy. I dodają: – To impreza, która od kilku lat cieszy się zainteresowaniem szkół gdańskich oraz promuje czytelnictwo wśród młodzieży.

Po ilości osób jakie gromadzi czy ilości zgłoszeń na konkursy czytelnicze widać, że stereotyp nieczytającej młodzieży jest nieprawdziwy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.