Kongijska Orchestre Les Mangelepa zagra w Szekspirowskim

30 Kwi

Założona ponad 40 lat temu przez grupę kongijskich muzyków na wygnaniu w Kenii Orchestre Les Mangelepa jest jednym z najsłynniejszych i najdłużej działających zespołów – a także jedną z ostatnich aktywnych grup z okresu rozkwitu wielkich tanecznych orkiestr – w Afryce Wschodniej. Właśnie odbywają swoją pierwszą (!) europejską trasę – podczas której zagoszczą również w Gdańsku. 13 czerwca wystąpią na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Orchestre Les Mangelepa powstała w Kenii, w czasach, kiedy kongijska rumba opanowywała kluby taneczne i fale radiowe całego kontynentu. Zespół, założony w latach 70., był jednym z prekursorów afrykańskiej rumby i szybko stał się najpopularniejszą grupą muzyczną w Nairobi. Do dzisiaj na czele orkiestry stoi trzech wokalistów z jej pierwszego, oryginalnego składu – Evany, Macky i Vivy, a harmonia i siła ich głosów wzbudzają emocje nie mniejsze, niż 40 lat temu.

Podczas swojej pierwszej europejskiej trasy koncertowej, podczas której zawitają również do Gdańska, Orchestre Les Mangelepa zaprezentują swój nowy album „Last Band Standing”, wydany pod koniec ubiegłego roku nakładem londyńskiego Strut Records.

Co? Koncert Orchestre Les Mangelepa – materiał z płyty „Last Band Standing”
Gdzie? Gdański Teatr Szekspirowski
Kiedy? 13 czerwca 2018, godz. 20:00
Bilety: 35 zł

Bilety do nabycia online na stronie www.bilety.teatrszekspirowski.pl oraz w kasie Teatru przy ul. W. Bogusławskiego 1, codziennie w godz. 14:00 – 19:00.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.