I Dni Nowego Portu

3 Wrz

Dzielnica Nowy Port istnieje od ponad 240 lat,  a w najbliższy weekend doczeka się swoich pierwszych dni. Organizatorzy zapraszają do wzięcia czynnego udziału nie tylko mieszkańców dzielnicy ale i całego Trójmiasta.

I Dni Nowego Portu kuszą wieloma atrakcjami, zarówno najmłodszych, trochę starszych i całkiem dorosłych. Będzie można w aktywny i ciekawy sposób spędzić czas. Program jest bardzo zróżnicowany. Od 6 do 8 września czekają nas atrakcje historyczne, filmowe, warsztatowe a także taneczne.

nowyport

6 września 2013 miejsce: CEA „ŁAŹNIA II”, Nowy Port ul. Strajku Dokerów

Konferencja na temat „Strajku dokerów”
13.00 otwarcie
13.10 „Nowy Port od powstania do 1945 roku” – mgr Waldemar Nocny
13.26 „Sytuacja społeczna w Gdańsku po 1945 roku” dr Sylwia Bykowska
13.40 przerwa
13.50 „Strajk dokerów w 1946 roku” – prof. UG dr hab. Grzegorz Berendt
14.05 „Polska Kronika Filmowa o strajkach” – prof. UG dr hab. Krzysztof Kornacki
14.35 dyskusja
15.20 poczęstunek
16.00 projekcja filmowa „Poznań 56” Filipa Bajona. Słowo wstępne i prowadzenie dyskusji prof. UG dr hab. Krzysztof Kornacki

7 września 13.00– 21.00

13.00 – 16.00 „Dzień Mieszkańca” – ulica Przyjaciół, Wyzwolenia 48 i 49

13.00 – w programie: loteria z nagrodami, warsztaty – decupage, malowania twarzy i fryzury z fantazją oraz „zrób sobie zwierzaka” (z balonów), sala gier dla dzieci (ul. Wyzwolenia 48), urządzenia zabawowe dla najmłodszych, targ wszystko za 2 zł, gra miejska, kiermasz lokalnych wyrobów i żywności ekologicznej, pieczenie kiełbasek, plenerowe warsztaty plastyczne, wystawy: „Nowy Port wczoraj i dziś” – wystawa starych pocztówek z Nowego Portu oraz fotografii Małgosi Trzaskoś (miejsce: Dom Sąsiedzki „PORT SZTUKI”, ul. Wyzwolenia 49) oraz „My z Nowego Portu” czyli rodzinne zdjęcie osób mieszkających tu wczoraj i dziś, porady psychologa, prawnika oraz otwarta scena czyli śpiewać każdy może, a także wiele niespodzianek

15.30 Uroczyste otwarcie wystawy prezentującej owoce pracy dzieci i młodzieży z dzielnicy Nowy Port uczestniczących w projekcie „Warsztat i Wyobraźnia” realizowanego przez Stowarzyszenie Nowy Port Sztuki (miejsce: Dom Sąsiedzki ul. Wyzwolenia 49)

17.30- 20.30 dyskoteka na świeżym powietrzu DJ Klocek, miejsce: podwórko pomiędzy budynkami (miejsce: ul. Wyzwolenia 48 i 49)

8 września 16.00 miejsce: Dom Sąsiedzki „Port sztuki”, ul. Wyzwolenia 49

W programie:
„Sztandar dla Nowego Portu” plenerowa wystawa prac malarskich Marcina Bildziuka
Nowy Port według Aleksandra Masłowskiego
Gala wręczenie nagród „Nowy Port się zmienia”

Minirecital Tomka „Lipy” Lipnickiego.

Patronat Honorowy: Paweł Adamowicz – Prezydenta Miasta Gdańska

Organizator: Pakt dla Nowego Portu
Partnerzy: Miasto Gdańsk, Beata Dunajewska – Daszczyńska Radna Miasta Gdańska, Tadeusz Glajnert, Stowarzyszenie Nowy Port Sztuki, Rada Osiedla Nowy Port, CEA Łaźnia II, Towarzystwo Pomocy im. Św Brata Alberta, Perła Bałtyku, ZSO nr 5, Stowarzyszenie „FOSA”, Spółdzielnia Socjalna

Nasz portal ma zaszczyt być patronem medialnym wydarzenia i już teraz zapraszamy na relację. Będzie się działo!

dniplakat

3 Replies to “I Dni Nowego Portu

  1. słyszałam, że ma być Ola Wróbel wreszcie coś dla miłośników każdego rodzaju muzyki. Szacun dla organizatorów za tak bogaty repertuar imprezy. Wysoko startują. Powodzenia Nowy Port jest piękną dzielnicą, która została zapomniana przez Boga teraz dzięki takim Ludziom jak p. Beata Dunajewska Daszczyńska to się zmieniło. Mieszkałam w NP 27lat, teraz przyjeżdżam do mamy i widzę te zmiany. Jeszcze mentalność ludzką troszkę zmienić, żeby dbali o swoją dzielnicę jak o swój drugi dom i będzie super. Nowy Port się zmienia…. powodzenia !

  2. O w mordę. Ale się szykuje. Ja jestem ciekawa, co jeszcze za niespodzianki. I koncert Lipy. Kofam tego faceta. Jadę. No już pakuję torby i zasuwam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.