Festiwal z kosmosu (KONKURS)

2 Gru

Już w najbliższy weekend, 6-7 grudnia, startuje kolejna edycja SpaceFestu: unikalnej imprezy dedykowanej muzyce space rockowej i shoegaze’owej. Mamy dla Was wejściówki!

SpaceFest obchodzi dopiero trzecie urodziny, odpowiedzialna za wydarzenie ekipa ze Stowarzyszenia Nasiono może jednak pochwalić się już niejednym sukcesem. Poprzednie edycje gościły nie tylko uznanych artystów (Mark Gardener, Damo Suzuki, Steve Hewitt z Placebo, Simon Scott ze Slowdive), ale zaowocowały również warsztatami muzycznymi Pure Phase Ensemble, płytą koncertową i, przede wszystkim, znakomitymi występami. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie jeszcze lepiej: czekają nas dwa dni koncertów w nowej lokalizacji, której rolę przejął klub Żak, zastępując znaną dotychczasowym bywalcom imprezy Fabrykę Batycki.

Nie zmienia się jednak formuła, zgodnie z którą SpaceFest to muzyka przestrzenna, psychodeliczna i kosmiczna: bez względu na to, czy chodzi o pełen gitarowych efektów, wyrastający z tradycji brytyjskiego grania wczesnych lat 90-tych shoegaze, czy inne, wykraczające poza ramy tradycyjnego rocka formy. Podczas festiwalu zaprezentują się wykonawcy z całego świata (Dead Skeletons, Weekend, Jagwuar, Trans/Human) wraz z reprezentacją Trójmiasta (Judy’s Funeral, laureaci konkursu młodych zespołów i Ampacity, jedno z objawień zeszłorocznej edycji).

Dead Skeletons (fot. Fred Lombard / materiały promocyjne)
Dead Skeletons (fot. Fred Lombard / materiały promocyjne)

Podobnie jak w poprzednich latach, punktem kulminacyjnym festiwalu będzie występ Pure Phase Ensemble. Międzynarodowy kolektyw dowodzony przez Raya Dickaty’ego (ex-Spiritualized) spędzi pięć dni na warsztatach muzycznych w CSW Łaźnia. Materiał, nad którym pracować będą m.in. Joanna Kuźma (Asia i Koty, Folder), Małgorzata Penkalla (Enchanted Hunters) oraz Jakub Kozak (The Esthetics), zaprezentowany zostanie na żywo 6 grudnia. Efekt pracy artystów, do których na scenie dołączy gość specjalny – Laetita Sadier (Stereolab) – usłyszymy także na wydanej w 2014 roku płycie.

UWAGA! Mamy dla was trzy jednoosobowe karnety na SpaceFest. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy:

1) Polubić my3miasto.pl na Facebooku;
2) Odpowiedzieć na pytanie: Jak tytuł nosi debiutancki album grupy Ampacity?

Odpowiedzi przesyłajcie na konkursy@my3miasto.pl z dopiskiem „SpaceFest” w tytule. W treści prosimy podać imię, nazwisko oraz numer kontaktowy. Spośród zgłoszeń nadesłanych do środy 4 grudnia, do godziny 20:00, rozlosujemy zwycięzców. Powodzenia!

Regulamin konkursu:
1. Konkurs trwa do 4 grudnia, do godziny 20:00.
2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania.
3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

PROGRAM KONCERTÓW

6 grudnia 2013 | start 19:00

Weekend (US)
Ampacity (PL)
Pure Phase Ensemble + Laetitia Sadier (UK/FR/PL)
Jaguwar (DE)
Stara Rzeka (PL)
+
DJ Adam Czajkowski (PL)
DJ Dr.Switchoff (RU)

7 grudnia 2013 | start 19:00

Dead Skeletons (IS)
Trans/Human (UK)
Niewolnicy Saturna (PL)
Judy’s Funeral (PL)
+
DJ Doug Shipton (Finders Keepers) (UK)
DJ Adam Czajkowski (PL)

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.spacefest.pl

Bilety do nabycia w sieci Eventim (30 zł) lub przed samym koncertem w klubie Żak (40 zł). W sprzedaży znajdują się tylko bilety na pojedyncze dni (nie ma już karnetów).

Konkurs został rozwiązany. Gratulujemy zwycięzcom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.