DNA | Drone Noise Ambient w Kolonii Artystów

25 Paź

„DNA” to nowy cykl koncertów, który rozpoczął się wczoraj w gdańskiej Kolonii Artystów. Podczas czterech spotkań odbywających się do końca listopada, usłyszeć będzie można siedmiu wykonawców. Zaprezentują oni aranżacje dźwiękowe spod gatunku, ukrytych w nazwie cyklu, drone, noise i ambient, czyli DNA.

Organizatorzy po raz pierwszy wprowadzili płatny wstęp na wydarzenie, a mimo to chętnych nie zabrakło. Ba! Część osób, która nie przybyła na czas została odesłana z powodu braku miejsc, ograniczoną niestety bardzo małą przestrzenią, jaką proponuje Kolonia.

I tak w miniony czwartek jako pierwsi zaprezentowali się artyści związani z Gdańskiem – Piotr Cisak oraz Gails Wilks. Panowie zagrali wspólnie około 45min. set, doskonale wpisujący się w formułę spotkania. Balansowali na granicy elektronicznego hałasu, zapętlonych dźwięków wspomaganych pociągnięciami smyczka oraz gitarą. Nic jednak przez te trzy kwadranse nie zaskoczyło publiczności. Monotonia,która niestety nie znalazła swojego muzycznego rozwinięcia, utrzymała się do końca występu. Muzyczny harmider i jazgot pozbawiony melodii i elementu zaskoczenia zniechęcił część słuchaczy, którzy nie dotrwali do drugiej części koncertu.

Po krótkiej przerwie za stołem zapełnionym masą efektów stanął, poniekąd także związany z Gdańskiem, Jacaszek, artysta koncertujący nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Zastąpił on zapowiedzianego wcześniej Zbigniewa Karkowskiego, który ze względów zdrowotnych musiał odwołać swoją trasę koncertową. Nie zmienia to jednak faktu, że ta część wieczoru była pod względem muzycznym zdecydowanie bardziej udana. Niech żałują Ci, którzy zniechęceni wrócili do domów.

Jacaszek zaprezentował przekrój propozycji muzycznych z różnych okresów swojej twórczości. Zagrał ciekawie, zaznaczając wyraźnie granice pomiędzy kolejnymi utworami. Melodyjne, spójne i logiczne brzmienia zamknięte w gatunku drone zaczarowały większość słuchaczy. Pomimo, że zabrakło kompozycji z krążka Lo-Fi Stories, który mógłby być ciekawym elementem całego wieczoru, to cały występ można zaliczyć do bardzo udanych.

Trzeba przyznać, że cykl rozpoczął się i zapowiada bardzo obiecująco. Kolejne spotkanie odbędzie się już za 2 tygodnie 08.11.2013. Zagra Normal Echo.

W późniejszym czasie wystąpią także:
– Rob Curgenven | 15.11.2013
– Ludomir Franczak | 15.11.2013
– Marcin Dymiter | Emiter | 29.11.2013

Więcej informacji na stronie wydarzenia:
http://dronenoiseambient.blogspot.com/
https://www.facebook.com/events/1403001393265198/?ref=ts&fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.