ZUS zaprasza na kolejne szkolenia

12 Wrz

W najbliższym czasie gdańskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje dwa bezpłatne szkolenia na temat elektronicznych zwolnień lekarskich, czyli e-ZLA. Szkolenia odbędą się również w gdyńskim oddziale ZUS.

Pierwsze z nich skierowane do lekarzy, organizuje 19 września Inspektorat Gdańsk Wrzeszcz. W czasie szkolenie lekarze dowiedzą się jak założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, jak wygląda obsługa e-ZLA oraz jakie są formy jego podpisania. Szkolenie rozpocznie się o 09.00 w siedzibie Inspektoratu przy ul.Tuwima 9. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są telefonicznie: 58 524 87 30 lub 58 524 87 33.

Na drugie ze szkoleń zaprasza 21 września Inspektorat Gdańsk Śródmieście. Jest ono skierowane zarówno do płatników składek, ubezpieczonych, jak i lekarzy. Przedsiębiorcy powinni przygotować się do obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich, a wiec ich odbioru, zarządzania obiegiem, a także archiwizacji. Szkolenie, które odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul.Chlebnickiej 3/8, rozpocznie się o godzinie 9.00. Planowany czas jego trwania to 2 godziny. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: aleksandra.mlodak@zus.pl (organizatorzy proszą o podanie w wiadomości, kto dokonuje zgłoszenia: płatnik, ubezpieczony, czy lekarz).

Pierwsze ze szkoleń gdyńskiego ZUS-u, skierowane do lekarzy i personelu medycznego, odbędzie 17 września. W czasie szkolenia lekarze dowiedzą się jak założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, jak wygląda obsługa e-ZLA oraz jakie są formy jego podpisania.

Na drugie ze szkoleń ZUS zaprasza 18 września. Jest ono skierowane do pracodawców, którzy
powinni przygotować się do obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich, a wiec ich odbioru,
zarządzania obiegiem, a także archiwizacji.

Oba szkolenia rozpoczną się o 9.00 w siedzibie Inspektoratu przy ul. Władysława IV 24.
Po szkoleniach organizatorzy umożliwią założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: magdalena.jaworska02@zus.pl lub telefonicznie pod numerem 58 666 47 71.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.